Iron Maiden “Legacy of the Beast”

Zagorzałym fanem Iron Maiden nie byłem nigdy, choć nie ukrywam, że mam do tej kapeli ogromny sentyment, bo to właśnie Number of the Beast był tym kawałkiem, który przeciągnął mnie na ciemną stronę mocy. Kiedy – gdzieś w necie – wyświetliła mi się reklama z odnośnikiem do gry produkcji Nodding Frog LTD, której ikonkę zdobiła twarz Eddiego, zwariowałem i z automatu grę pobrałem.

 

Przewidywalnym był fakt, że ścieżkę dźwiękową do tej rozgrywki stanowić będą utwory Ironów, nie spodziewałem się jednak, że tak długi czas wczytywania pozwoli mi na zasłuchanie się w piosence tak bardzo, że zapomniałem o samej grze…

Reklamowana jako gra z gatunku RPG, okazała się bardziej zręcznościówką, w większości polegającą na refleksie przy klikaniu w odpowiednim momencie. Mamy oczywiście możliwość awansowania na wyższe poziomy oraz ulepszania swojego bohatera, ale nie ukrywam, że jest to ta część gry, która do gustu mi nie przypadła. Nie chodzi o to, że po angielsku, bo z tym większość naszych krajanów jako tako sobie radzi… Większym problemem jest tutaj zbyt duży natłok wszelakich opcji na zbyt małym ekranie telefonu czy tabletu. Tak bardzo rozbudowany system raczej odrzuca mobilnych graczy, ale jest przecież problem większości tego typu gier. Na pochwałę zasługuje również grafika, która trzyma poziom i świetnie pasuje do klimatu kapeli. Co do samej rozgrywki – naszym celem jest odzyskanie wszystkich fragmentów rozbitej w drobiazgi duszy Eddiego. Przechodząc kolejne etapy i pokonując coraz silniejszych przeciwników, zdobywamy różnego rodzaju nagrody, trofea, sojuszników czy wreszcie kolejne wcielenia zespołowej maskotki.

Nie jest to wybitnie mocna pozycja w bogatej ofercie gier na urządzenia mobilne, ale fan Iron Maiden – szczególnie ten, który lubi zabić czas, klikając w telefoniczne szkiełko – zagrać powinien, tym bardziej że pobrać ją można za darmo. Mikropłatności oczywiście są, ale nikt nikogo do niczego przecież nie zmusza. Fajną sprawą jest, że branża muzyczna w ten sposób powiększa swoją ofertę. Nie każde dziecko zna przecież legendę heavy metalu, za to każde dziecko – o zgrozo! – ma już smartfona… Wniosek jest zatem prosty.

Ocena: 8/10

Tagi: , , , , , , , , .