Nekkrofukk – “Ejakkulation Evil Storm of Perverse Goatsodomy” (2016)

Ejakkulation Evil Storm of Perverse Goatsodomy to drugi z kolei, pełnowymiarowy album formacji Nekkrofukk. Wyraźnie słychać, że kierunek muzyczny jaki obrał Lord K. na pierwszym wydawnictwie jest tutaj z powodzeniem kontynuowany. Można oczywiście dyskutować czy to dobrze, czy źle. Nie mniej jednak wg mnie w momencie kiedy za dźwiękami stoi wyraźna wizja, wówczas techniki oraz środki przekazu spychane są na drugi plan. W przypadku tego albumu, po raz kolejny mamy do czynienia z potężnym, plugawym i hipnotyzującym momentami kawałkiem sztuki.
Wydawnictwo to zawiera osiem soczystych, pełnych nienawiści kompozycji, które w sumie dają nam ponad 40 minut radości z delektowania się dźwiękami. Struktury poszczególnych utworów nie różnią się zbytnio od tych, zawartych na Impurity Winds of Unholy Rites. Z kolei zestawiając poszczególne utwory względem siebie, ma się wrażenie, że cały album jest jedną długą kompozycją. Wszystko za sprawą partii perkusyjnych, które bez względu na dynamikę riffów, wydają się pozostawać nie wzruszone i nadają ciężki, hipnotyzujący, ale jednocześnie monotonny rytm.
Zdecydowanie nie znajdziemy tutaj zbyt wielu elementów do analizowania. Ten gatunek metalu zwyczajnie trzeba czuć. Grobowy klimat albumu, efekty dźwiękowe takie jak wieszane ciała kołyszące się na gałęzi, momentami rekompensująjednolity charakter muzyki. Wydawnictwo to zaliczam do dobrych i z czystym sumieniem polecam fanom gatunku aby się z nim zapoznali.

Ocena: 7/10

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , .