Sanity Control – Demo 2019 (2019)

Strzał znienacka w splot słoneczny i chlust zimnej wody w twarz postanowili zapewnić muzycy z warszawskiej formacji Sanity Control. Nie znacie? No pewnie, że jeszcze nie, bo Panowie przygotowali dopiero demówkę, która trwa całe 5 minut (nie żartuję). Mało tego, materiał wypuściła amerykańska wytwórnia Seeing Red Records na paru kasetach, a w Polsce można sprawdzić ich propozycję póki co na bandcampie. Jak się okazuje, zdążyli już zagrać mini-koncerty, usnuli jakąś odzież i całkiem sprawnie prowadzą fanpejdż. Przygotowanie solidne, a jak więc prezentują się podwaliny jak dotąd tajemniczego przedsięwzięcia? Żeby dolać nieco oliwy do ognia, podkręcę informacje, że skład tworzą muzycy dość znanych w undergroundzie formacji JAD, Daymares, Government Flu i So Slow. Zainteresowani? No pewnie, że tak.

Szybko, brudno, surowo i z pomysłem, w tym crossover thrash, hardcore i panczurskie liryki – a tylko dwie piosenki. Demówkę otwiera utwór Hunt z fajnym, skandowanym refrenem, który oczywiście z miejsca skojarzy się ze Slayerem, a jakże, ale czemu by nie pomyśleć o Suicidal Tendencies czy jeszcze bardziej oczywistym Attitude Adjustment. To są jednak strzały trochę w ciemno i może na wyrost, bo przecież za chwilę w numerze Swarm oprócz gonitwy riffów i prostej acz konkretnej perkusji pojawia się zwolnienie i gitarowe solo. I tu należy się zastanowić, tu jest kombinowanie, tu jest być może przedsmak i nadzieja na więcej świeżości w tym bardzo nieświeżym klimacie. Bo nie oszukujmy się, nie ma tu nic nowatorskiego ani odkrywczego, co więcej – być nie musi! Słowo należy się również wokaliście, którego wściekłe partie stanowią istotnie element, instrument idealnie zgrabnie wkomponowany w te nabuzowane numery. Nic ponad, żadnego szarżowania, nic poniżej. 

Ostatnio takie wrażenie i takie ostre, pyszne, szybkie muzyczne drinki zaserwowali mi Panowie z formacji Mentor. Tymczasem Sanity Control wjeżdża na pełnej jako aperitif złożony głównie z wódki. I pieprzu. I chyba z odrobiną soku z cytryny, bo czuję, że może tu być więcej nie do końca oczywistych smaków. To jak, sprawdzicie? No pewnie, że tak.

Ocena: -/10

Sanity Control na facebooku 

Joanna Pietrzak

Tagi: , , , , , , , , , , .