Sxuperion “Cosmic Void” (2016)

Sxuperion – Kalifornijski projekt death metalowy istniejący od 1998 roku, mający na koncie trzy albumy i trzy EP’ki. Wydany w tym roku z pomocą Bloody Mountain RecordsCosmic Void nie jest czymś, co pozwoliłoby mi o nim zapamiętać.

Cały krążek składający się z pięciu piosenek i trwający 35 minut idzie tym samym schematem; szybka perkusja, mroczne gitarowe riffy, mało wyraźny growl i gdzieniegdzie jakaś ambientowa wstawka – monotonność na Cosmic Void jest wszechobecna. W momencie kiedy przez pierwsze dwa odsłuchy nie przeszkadzało mi to w ogóle – z początku schemat objęty przez Sxuperion wydawał się naprawdę dobry, jednak za trzecim podejściem, wszystko zlewało mi się w jeden utwór. Jedynie ostatni utwór zatytułowany From All That Is Not przez swoje powolne tempo był inny niż reszta piosenek; uważam, że to najjaśniejszy punkt tego krążka. Po świetnym -EON- miałem nadzieję, że Cosmic Void będzie równie dobry, co jego poprzednik, myliłem się.

Nie podszedł mi do gustu nowy krążek Sxuperion; w momencie kiedy poprzednich dzieł tego projektu słucham wręcz na kolanach, tak o Cosmic Void chciałbym zapomnieć jak najszybciej. Moim zdaniem, monotonność jest najgorszą rzeczą, jaka może się znaleźć na albumie – nawet jeśli album jest krótki. Chciałbym, żeby kolejne wydania tego projektu nie szły tym tropem.

Ocena: 3/10

Autorem jest Jakub Bochenek.

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , .