The Broken Horizon – „Desolation” (2018)

Tym razem do mej „obróbki” trafił pochodzący z Hiszpanii The Broken Horizon, który po debiutanckim Ep Prologue postanowił uraczyć nas długograjem. Płyta nosi tytuł Desolation, a jej premiera datowana jest na 15 czerwca 2018 roku via Art Gates Records.

Desolation jest płytą, przy której miałem problem z wyrobieniem sobie zdania. Słucham jej już dobrych kilka miesięcy i przez długi czas nie byłem w stanie zebrać dostatecznie dużo wniosków, by zbudować tekst recenzji. W pierwszym kontakcie muzyka słuchana na wyrywki zrobiła na mnie dobre wrażenie. Dobrze zagrany djentujący metalcore grany przez The Broken Horizon opatrzony jest mocnym brzmieniem, kompozycje są dopracowane, pełne zmian i naładowane ciekawymi motywami. Sporą część twórczości zespołu stanowią grane na różne sposoby breakdowny. Ich ilość nie dziwi w związku z obecnymi trendami, aczkolwiek są dosyć generyczne i przewidywalne. Na domiar złego wszędzie panoszy się elektronika, która również niespecjalnie wnosi jakieś innowatorskie rozwiązania, a czasem nawet drażni. Za kulminacyjny faux pas uważam użycie charakterystycznych dla dubstepu „wiertarek” w utworze singlowym noszącym tytuł Oui. Nie jest to może zrobione w zły sposób, ale czas dubstepów jak się zaczął, tak i szybko się skończył. Niestety takie połączenia brzmią obecnie zniechęcająco. Gdybym to usłyszał osiem lat temu, na 100% byłbym zachwycony, a tak niestety daleko mi do mocniejszych doznań. Nie chciałbym jednak, by odebrano moje słowa jako całkowita negacja Desolation. The Broken Horizon jest bardzo sprawnym zespołem, ale brakuje mi tu czegoś więcej niż potencjał i kilka efektownych ciężarów.

Ostatecznie polecam ten album fanom wszelkiego łamanego grania spod znaku Textures, August Burns Red, After the Burial i Materia. Mnie może jeszcze nie udało się całkowicie uwieść, lecz nie wątpię, że ich muzyka odnajdzie rzeszę odbiorców. Daję tym razem „połóweczkę”, zapamiętując nazwę i czekając spokojnie na kolejne dzieło The Broken Horizon.

Ocena : 5/10

The Broken Horizon na Facebook’u.

Tagi: , , , , , , , , .