Void Rot – “Consumed By Oblivion” (2018)

Choć serce me bije powyżej dwustu BPM-ów, to jednak wrodzony dualizm (nazywany często bezguściem) sprawia niekiedy, że mam ochotę na coś równie powolnego, co ciężkiego. Tak było i jakiś czas temu, więc z tej okazji przejąłem debiutancką EP-kę zespołu Void Rot.

Trzy numery na piętnaście minut to dobry czas na zaprezentowanie się. Tym bardziej, że Consumed By Oblivion prezentuje się na różne oblicza i z każdym numerem dostarcza nieco innych wrażeń. Debiut Amerykanów wypłynął spod skrzydeł Sentient Ruin LaboratoriesEverlasting Spew Records, zależnie, czy wolisz format kasetowy, czy płytowy.

Minialbum zaczyna się od najlepszego chyba numeru, mianowicie Ancient Seed. Void Rot prezentuje tutaj bardzo mroczną, przegniłą klimatyczność podaną w formie wyczernionego death/doomu. Spora rozbiegówka płynnie i umiejętnie wpada w groźne, nieśpiesznie stąpające riffy i przeciągane wokale. Brzmi to na tyle dobrze, że łatwo się w numerze zatracić i mimowolnie zacząć się z nim bujać. Choć z drugiej strony, brakuje tu czegoś specjalnego, co chwyciłoby mnie za gardło.

Podobną rzecz można powiedzieć o kolejnych Consumed By Oblivion i Celestial Plague. Ten pierwszy to przede wszystkim obskurny death metal w średnich tempach, podparty gdzieniegdzie zimnym tłem. Ostatni numer uderza głównie w doom/death, jednocześnie nie używając zbytnio blackowego pierwiastka. Jest ciężej, ale też tępiej niż na Ancient Seed.

W każdym wypadku Void Rot stawia bardziej na atmosferę niż riffy. Jak już napisałem, wychodzi to nieźle, jednak nie na tyle, by na stałe przekonać kogoś rzadko zaglądającego w doomowe rejony. Same kompozycje też są w gruncie rzeczy proste i niezaskakujące, nie ma więc sensu jakoś bardziej się nad nimi rozwodzić. Jeżeli dodamy do tego bardzo ciężkie, właściwie brudne brzmienie i sporo smaczków z Spectral Voice, otrzymamy bardzo przyzwoity minialbum. Maniacy powolnych i zadymionych dźwięków powinni być bardzo zadowoleni, mogą nawet dodać co nieco do i tak całkiem porządnej oceny.

Void Rot na Facebooku

Ocena: 7,5/10

Kapitan Bajeczny
Latest posts by Kapitan Bajeczny (see all)

Tagi: , , , , , , , , , .