Wanderer of the Waste – “Bleak Horizons” (2016)

Dzień dobry, witam w świecie Alexandra Matisa, nazwanym przez niego samego Wanderer of the Waste. Tym razem witam w roku 2016, w którym to muzyk wydał króciutką demówkę o nazwie Bleak Horizons. Demówkę wypuszczoną na rynek nakładem własnym w kolaboracji z Arcane Metal Arts w ilości sztuk 300. I o tej właśnie odsłonie albumu postanowiłem napisać trzy słowa.

Trzy, gdyż o dwóch kawałkach trwających raptem nieco ponad dziesięć minut nie da się napisać wiele więcej. Ale taką formę ekspresji jak widać lubi szanowny pan Alexander, gdyż demo, które pojawiło się na rynku w roku 2015 miało zaledwie jeden utwór więcej (ale taki dwuminutowy), a wydana w roku 2018 EPka ma znów tylko dwa kawałki. No cóż. Jaki Pan, taki kram, jak to mawiają.

Te dwa utwory na przedmiotowej demówce z roku 2016 to raczej powolny black z zabarwieniem post, oparty na prostym przekazie bez zbędnych wymysłów i ozdobników. Melodie są nieskomplikowane i surowe, podobnie jak samo nagranie i wydanie demówki. Black metal w wydaniu Wanderer of the Waste jest więc również trochę raw.

Mimo to kawałki nie są ani złe, ani nudne, ani głupie czy prostackie. Pierwszy z nich, to taki wstęp do drugiego, gdyż trwa zaledwie dwie minuty z okładem. Niemniej jednak dzięki żwawym aranżom stanowi samodzielną całość, a nie cherlawe intro, jak to bywa przy dwuminutowych utworach otwierających albumy. Tytułowy Bleak Horizons to już raw black pełną gębą, z szybką perkusją, kąśliwym wokalem i nieco pogubioną gdzieś partią gitarową.

Bleak Horizons nie jest może dziełem wybitnym, trudno jednak o wybitność w tak krótkim czasie trwania. Jednak ze względu na fakt, że jest to wyłącznie demo, stwierdzam, że ten materiał to kawałek muzyki wart zauważenia. Natomiast polecić go mogę z czystym sercem wyłącznie zaprawionym w bojach wydawcom i miłośnikom ekstrawagancji, których nigdy wcześniej i nigdy później się już nie znajdzie. A kumple z podziwem będą kiwali głowami nad tą egzotyczną pozycją na półce.

Ocena 6,0/10,0.

 

Tagi: , , , , , , , , .