Warfist – “Metal To The Bone” (2016)

W ósmej serii serialu South Park jest odcinek, w którym mieszkańcy narzekają, że przybysze zabierają im pracę. I ja mam chęć zakrzyknąć teraz “they took my job!” gdyż panowie z zielonogórskiego Warfist nazywając swój drugi album Metal to the Bone załatwili sprawę, bo nie da się lepiej opisać zawartości tego krążka, niż tymi czterema słowami.

Jest to metal dodajmy najczystszej próby, książkowa definicja tego gatunku stworzona już w latach osiemdziesiątych. Jakie zespoły członkowie Warfist kochają najmocniej, słychać już od pierwszej sekundy, ale gdyby ktoś miał mimo wszystko wątpliwości, wystarczy rzut oka na tekst utworu tytułowego:

Coming from hell where BLACK SABBATH is held
With VENOM dripping from our iron swords
ANGEL WITCH sent out her RAVEN to guide us
The ONSLAUGHT starts get ready to die

W dalszej części znajdziemy oczywiście nazwy i innych klasyków. Dodatkowo niektóre fragmenty tego albumu brzmią niemal jak cytaty. Najlepszym przykładem będzie Tribe of Lebus – zaczyna się riffem o którym można napisać 100% Slayera w Slayerze, a od 27 sekundy mamy do czynienia z czymś, co momentalnie nasuwa skojarzenia z Flag Of Hate Kreatora. Necrovenom z kolei brzmi tak, jakby naprawdę na gitarze zasuwał tam Mantas. Nie stawiam tu oczywiście zarzutów o brak oryginalności, lecz podkreślam miłość do oldskulowego metalu, jaka bije z tego albumu.

Urzekająca prostota, surowość i energia momentalnie powodują odkręcenie volume na maksa. Czuć, że te żrące dźwięki będą nieźle kopały po ryju w czasie koncertów. Duża w tym także zasługa tego, że Metal to the Bone to nie tylko materiał brudny i obskurny, ale także przebojowy. Może nie każdy utwór to murowany hit, ale takie numery jak Pestilent Plague, Tribe Of Lebus, Breed of War czy tytułowy, szybko wchodzą do głowy.

Na koniec wspomnę także, że kocham fantastyczną okładkę, jaka zdobi tą płytę. Zakup koszulki jest oczywiście obowiązkowy, ale gdyby tak jeszcze były plakaty, takie przynajmniej 90cm x 90cm, hehe.

Ocena: 7,5/10

Tagi: , , , , , , , .