Goat Horns vol. VIII – Lublin (10.03.2017)

Po ponad trzech latach od ostatniej edycji na scenę lubelskiego klubu Graffiti powróciła impreza nosząca nazwę Goat Horns. 10 marca br. mieliśmy okazję obejrzeć VIII odsłonę, a wśród zaproszonych zespołów wystąpili Cicatrix z Puław, określający swoje granie jako brutal death grind, Białostoczanie z Cinis, wykonujący death metal, lubelsko-chełmski grindowy skład Straight Hate, a zwieńczeniem wszystkich występów był koncert Deivos, reprezentantów technicznego death metalu z Lublina (w lutym br. wydali album EndemicDivine).

Występy były zbliżone pod względem jakości, i mam tu na myśli wyłącznie pozytywne odczucia, dlatego też tym razem nie będę opowiadać oddzielnie o każdym występie. Zaletą tego typu kameralnej imprezy było zbudowanie “koleżeńskiej” relacji między publicznością a występującymi. Taki stan rzeczy mógł być spowodowany m.in. bliskim położeniem miast, w których zespoły na co dzień stacjonują, co tym samym oznacza wzajemną znajomość w kręgach fanów takiej muzyki. Skrócenie dystansu, ale przede wszystkim wymiana energii i radość określały piątkowy występ. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie muzyka, która dawała kopa wprowadzając całą salę w drżenie wyczuwalne na każdym calu powierzchni Graffiti. Na szczególne zainteresowanie zasługuje Straight Hate, którzy do gigu podeszli z wyjątkowo „straight” humorem, przykładem niech będzie zrobienie zespołowej „kanapki” na scenie. Niektóre z ich kawałków były zaskakująco krótkie, nim na dobre zaczęli grać, wokalista już zapowiadał kolejny utwór. Nie mogło być inaczej, kiedy na starania Deivos publiczność należycie zareagowała jeszcze większym zapałem, uskuteczniając widowisko sztormem falujących włosów.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy koncerty zespołów, które nie cieszą się wielką sławą są warte obejrzenia, powinien wybrać się na kolejną edycję, by przekonać się jaki potencjał drzemie w tych zdolnych bestiach.

Cicatrix:

no images were found

Cinis:

no images were found

Straight Hate:

no images were found

Deivos:

no images were found

Tagi: , , , , , , , , , .