Obscura i inni – Wrocław (05.11.2016)

Nie zbyt często wychylam się poza Poznań na klubowe koncerty, jednak tym razem musiało być inaczej bowiem na tej trasie koncertowej po raz pierwszy można było zobaczyć na żywo kanadyjski zespół Beyond Creation. Kwartet grający techniczną i progresywną odmianę death metalu nie dostał specjalnie dużo czasu na prezentację swojej muzyki, no ale nie wybrzydzajmy.

W klubie Firlej zameldowaliśmy się nieco przed czasem, aby spokojnie zając kolejkę, pozbyć się wierzchniego odzienia i czym prędzej sprawdzić zawartość stoiska z merchem. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, sprawnie i szybko.

Pierwszy zespół, który rozgrzewał publikę tego wieczoru to Rivers of Nihil. Trzeba przyznać, że swoje zadanie spełnił w 666%, bowiem ze sceny na publikę została przelewana ogromna ilość energii, co było widać po reakcji fanów. W pewnym momencie wokalista wdał się w tłum fanów, którzy to wzięli go na ręce i w ten oto sposób w pozycji leżącej na rękach fanów zaśpiewał jeden utwór. Szacunek za taki kontakt z publiką.

no images were found

Po nich, na scenie sprawnie zainstalował się długo wyczekiwany (przeze mnie jakieś 4 lata) Beyond Creation. O ich koncert „modliłem się” od dawien dawna, praktycznie przy każdym koncertowym annoucmencie Knock Outu czy też MMP. No ale, Heart of Rock Agency wziął sprawy w swoje ręce no i voila. Zresztą, warto wspomnieć, że to głównie dzięki fanom ten koncert doszedł do skutku.
Bez zbędnego pierdolenia na dobry wieczór poleciały dwa najznakomitsze kompozycje z debiutanckiej płyty The Aura, czyli Omnipresent Perception oraz Coexistence. Kapitalne wykonanie,  majstersztyk. One mi się nie nigdy nie znudzą. W swojej 35 minutowej setliście poleciały jeszcze 4 utwory z Earthborn Evolution: tytułowy Earthborn Evolution, The Great Revelation, Theatrical Delirium oraz Findamental Process. Świetny koncert, 11/10! Mam tylko cichą nadzieję, że zespół zabierze do Kanady jak najlepsze wspomnienia z europejskiej trasy (a w szczególności z Polski) i nie trzeba będzie czekać kolejnych lat na następne show.

no images were found

Po nich w planie był występ Revocation. Niestety ze względu na urządzone polowanie na muzyków Beyond Creation widziałem tylko dwa kawałki, więc za wiele się nie wypowiem. Przyjemny melodyjne śmierć metal z niewielką szczyptą thrashu.

no images were found

Po nich na scenie zameldowała się gwiazda wieczoru, niemiecka Obscura. Zespół wiosną grał jako support przed Death To All. I nie ma się czemu dziwić, w ich muzyce momentami słychać zarówno progresywność jak i motorykę gitar znaną z Death. Obscurę widziałem na tegorocznej edycji Brutal Assault, ale będąc pod wielkim wrażeniem siły koncertowego rażenia, z wielką chęcią ponownie cieszyłem się ich koncert. Kapitalna setlista oraz pozytywna energia w postaci prawie nieustającego uśmiechu niemieckich muzyków. Gitarowe popisy są klasy światowej. Szczególnie wspominam utwór The Anticosmic Overload, totalna miazga, gitarowa wirtuozeria i zmiany tempa. Myślę, że sam Chuck pomachałby głową. Koncert zakończył się Incarnated, będącym kawałkiem zadedykowanym grupie Death.

no images were found

Podsumowując. Koncert należy zaliczyć do bardzo udanych. Oprócz sprzęgania dźwięku na pierwszej kapeli, wszystko brzmiało perfekcyjnie. Bogaty merch w przystępnych cenach. Punktualność na każdym etapie koncertu. Jedynie warto byłoby pomyśleć nad szybszą obsługą za barem.
Dzięki Heart of Rock Agency \m/

Autorem wszystkich zdjęć jest karpiu.

15000117_10210830953350121_8619125289651148116_o

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .