Anima: “Muzyka i odczucia idą w parze”

Anima – włoski zespół wykonujący Depressive Suicidal Black Metal. Jego założyciele – Agony oraz Mystery – postanowili opowiedzieć o swoich inspiracjach oraz odczuciach, które zawarte zostały na płycie Sound of Indifference.

DSBM jest kojarzony głównie z zespołami z północy, gdzie jak powszechnie wiadomo, nie ma zbyt wielu słonecznych dni, w przeciwieństwie do Waszego kraju, dlaczego więc zdecydowaliście się wykonywać taki gatunek?

Anima/Agony:To prawda, że Włochy wydają się być słonecznym i radosnym miejscem do życia, jednak nie można tego powiedzieć o wszystkim. I nie możesz zmusić kogoś kto widzi tylko w czerni i bieli by zobaczył kolory. To jest coś, czego nie możesz kontrolować, tak samo jak z muzyką którą zdecydowaliśmy się wykonywać. Gdy pracowaliśmy nad pierwszymi utworami („Funeral March” i „My Drug”) zobaczyliśmy od razu kierunek, w którym podążamy, prawdopodobnie spowodowany wpływem DSBM. Kiedy Mystery pierwszy raz usłyszał piosenkę, którą miał zrobić, był pierwszą osobą która zapytała, czy to mogłaby być przyszłość zespołu.

Czy to jest sposób, żeby pozbyć się złych emocji? Zastanawiam się, czy jest to oczyszczające.

Anima/Agony: Nie jestem w stanie pozbyć się tych uczuć, gdy gram nasze piosenki. Ale jest mi z tym dobrze, ponieważ znalazłem sposób by połączyć je w muzyce, i to jest tak, jak muzyka i odczucia idą w parze trzymając się za ręce na ścieżkach życia. Wierzę, że mój kolega uważa tak samo.

Co jest waszą inspiracją? Są zespoły, które miały szczególny wpływ na waszą twórczość?

Anima: Główną inspiracją do pisania naszych piosenek jest nasze życie, które ciągle nas sprawdza jak radzimy sobie w trudnych chwilach i momentach, które trawią nasze osobowości. Również wiele zespołów miało wpływ na nasz gust muzyczny, w szczególności nasi rodacy z Forgotten Tomb od których wiele się nauczyliśmy. Inne zespoły z którymi czujemy się związani to Hypothermia (ostani album Svartkonst jest świetny!) oraz Alcest, który doceniamy z technicznego punktu widzenia.

Jaka jest tematyka waszych piosenek?

Anima: Tematem są emocje, nasze teksty skupiają się głównie na tym, i staramy się pokazać to w możliwie najlepszy sposób. Mamy pesymistyczne podejście jeśli chodzi o postrzeganie życia, i próbujemy odszyfrować je, by przetrwać. Demo Ænigmatic Journey porusza się pomiędzy różnymi stanami emocjonalnymi, by poradzić sobie jak najlepiej z negatywna sytuacją, w której żyjemy. Natomiast Sound of Indifference jest akceptacją tego trwałego stanu. Utwory opisują rozmaite momenty z życia: poczatek ( Preludium Negativity), teraźniejszość (Fragments of Nothing), reakcja ludzi wobec tych uczuć (Sound of Indifference), wspomnienia, które bledną w naszych myślach ( Years of Suffering) i na końcu poddanie się temu wszystkiemu ( Under the Rain)

Z jakimi opiniami spotkaliście się po wydaniu? Czy zrealizowaliście wszystko, czego pragnęliście?

Anima: Bardzo cieszymy się z publikacji naszego albumu, Via Nocturna dała nam szansę, pomimo naszego niszowego gatunku, i jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni. Wiemy, że to dla nas trudne, ale próbujemy zostawić jakiś ślad na tym świecie. Robimy co w naszej mocy, aby tak się stało, i mamy nadzieję zagrać kilka koncertów w najbliższych miesiącach.

Czym zajmujecie się w życiu prywatnym i jak udało Wam się to połączyć z praca nad albumem?

Anima/Agony: Moja praca to spory bagaż zarówno emocjonalny, jak i pouczający, bo jestem kierowcą karetki pogotowia. Dlatego nie wykluczam odniesień do sytuacji, z którymi spotkałem się w trakcie pracy. Mówi się, że Ci którzy wybierają te pracę, dokonują wyboru, który zmienia ich życie…

Anima/Mystery: Jestem pracownikiem włoskich kolei i nie ma to większego wpływu na moją pracę w zespole. To, co mnie zainspirowało, to tragiczne wydarzenia z mojego życia, i myślę, że to słychać w gitarowych melodiach.

Jakie są wasze plany na przyszłość?

Anima: W naszych planach priorytetem jest granie na żywo, dlatego teraz ciężko pracujemy, by to było możliwe. Wkrótce pokazany zostanie oficjalny klip do Under the Rain, do którego zdjęcia właśnie się zakończyły. Następnie będziemy pracować nad naszym drugim albumem ( po raz pierwszy o nim mówimy!), który prawdopodobnie wyjdzie w 2018r.

Chcielibyście powiedzieć coś do swoich fanów?

Anima:Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierają nas od samego początku tej podróży. Dzięki Wam zdecydowaliśmy utrzymac ten projekt , mamy nadzieje, że będziemy mogli grać na żywo dla Was wszystkich! Zaglądajcie na nasza stronę na Facebooku, po prostu się przywitajcie i pozostawcie nam swoją opinię o naszej płycie. W przyszłości postaramy dać z siebie wszystko, aby wydać nową płytę, która miejmy nadzieje, zostawi po sobie ślad dla was.

Tagi: , , , , , , , , .