Deathnition: “Trochę alko i metalu”

Kto powinien sięgnąć po debiutancki album zaprawionego w metalowym boju Deathinition? „Thrashowcy, metalowcy, punkowcy, ludzie lubiący muzykę gitarową, bo jest dużo solówek. A także studenci, licealisci, cykliści, kierowcy (…), osoby podróżujące środkami komunikacji miejskiej, osoby zbierające płyty CD, osoby niezbierające płyt (…). No i przede wszystkim ludzie, którzy docenią że nie przemieliliśmy starego thrashu po raz kolejny tylko daliśmy coś od siebie zaczerpniętego z innych gatunków muzycznych niż tylko metal, o ile oczywiście będą w stanie to dostrzec” – tak zachęca Igor Kościelniak z Deathinition. W poniższym wywiadzie m.in. opowie więcej o albumie „Online” czy udziale zespołu w grze planszowej…

 

Korzenie Deathinition sięgają roku 2008, jednak  obecnym kształcie gracie od 2014. Jak wyglądała Wasza historia i osiągnięcia na przestrzeni tych wszystkich lat?
2009 pierwszy singiel, 2010 demo, a 2013 EP, w bieżącym roku nagraliśmy płytę. Tydzień temu zagraliśmy 100 i 101 koncert. Graliśmy z Death Angel, Helstar, Hirax, Vicious Rumors, Assassin, Bonded By Blood, Fueled By Fire, Violator i wieloma innymi zacnymi zespołami z Europy i obu ameryk. No i robimy wszystko DIY, nawet poligrafie do płyty sami konfekcjonowalismy – osobiście docinałem okładki na gilotynie drukarskiej 😀

Gdybyście mieli porównać projekt Deathinition, który rodził się w 2008 z tym, co dzieje się z Wami i u Was obecnie – jakie wyciągacie wnioski? Czy wciąż przyświeca Wam ta sama wizja?
Wiesz, wtedy nie wiedzieliśmy co robimy, chcieliśmy sobie po prostu pograć, teraz jesteśmy o wiele lepiej zorganizowani i zorientowani na cele. Spoważniały też teksty, aczkolwiek nie wiem czy na stałe 🙂 musimy to jeszcze wybalansować.

Z końcem stycznia premierę miała Wasza najnowsza płyta zatytułowana Online. Do zasadniczo Wasz debiutancki LP, tak? Opowiedzcie o tym albumie więcej.
Nagrany w Invens Sound Studio w Bydgoszczy album. Brzmi naprawdę zajebiście, nie mam kompleksów naprawdę produkcja jest światowa. Porównaj z czym chcesz, a się obroni. Muzyka do kawałków powstawała na przestrzeni wielu lat. Niektóre riffy sięgają 2007r. Jeden kawałek, oczywiscie nieco zmieniony pamięta początki zespołu tj. 2008 r. Większa część powstała jednak na przestrzeni roku – dwóch przed nagraniem. Niektóre riffy powstały już w studio. Teksty sięgają różnych tematów. Kolejność układałem tak:
Sugerowałem się głównie tonacjami kawałków, początkami, końcami i przechodzeniem w poszczególne kawałki. Miałem też na uwadze, aby zgodnie z tym co Szymon (realizator) mówi, zrobić mocny początek i koniec. Tematycznie też spoko bo mamy tak: ironia, ironia dalej przechodząca w rozczarowanie rzeczywistością, Zmierzch Wartości to kolejne rozczarowanie rzeczywistością połączone już z wkurwieniem, Ludzkie z o.o. ze to też wkurwienie “mam już dosyć tego gówna”. Tekst Ludzkiego poza tym to już o internecie traktuje. A dalej kolejna ucieczka do wirtualnego świata. Online, gdzie podobnie w internecie jak w tv ładują Ci KłamsTVa, ten sam temat w Dezinformacje24 , na koniec Rytm Konsumpcji jako już taki przemielony przez życie podmiot liryczny niemal podporządkowuje się tym narzuconym przez świat regułom no i Pozer Song z tekstem nieco od czapy do tego albumu ale dający trochę luzu dla ogólnej tematyki. Tak to widzę.

Kto powinien sięgnąć po Wasz album? Kogo na pewno zainteresuje twórczość Deathinition?
Thrashowcy, metalowcy, punkowcy, ludzie lubiący muzykę gitarową, bo jest dużo solówek. A takze studenci, licealisci, cykliści, kierowcy – polecam do samochodu, osoby podróżujące środkami komunikacji mieskiej, osoby zbierajaće płyty CD, osoby niezbierające płyt CD (YT, Tidal, Spotify, wszędzie tam jesteśmy). No i przedewszyskiem ludzie którzy docenią że nie przemieliliśmy starego thrashu po raz kolejny tylko daliśmy coś od siebie zaczerpniętego z innych gatunków muzycznych niż tylko metal, o ile oczywiście będą w stanie to dostrzec.

Gdzie można nabyć krążek Online?
Płytę można nabyć przez naszą stronę internetową lub bezpośrednio pod adresem naszego sklepu internetowego. Oczywiście płyta jak i inne gadżety są dostępne na naszych koncertach

Polećcie naszym czytelnikom któryś z Waszych kawałków, jako oddech w lekturze tego wywiadu
Polecamy Zmierzch Wartości – mocny kawałek z mocnym tekstem

Jak wygląda Wasza aktywność koncertowa? Gdzie będzie można zobaczyć Was i posłuchać na żywo w najbliższym czasie?
3 marca tego roku zaczęliśmy trasę promującą Online. Mamy szereg bardzo udanych koncertów a na najbliższy zapraszamy 28.04. do Chojnic. Więcej informacji na naszym fejsbukowym fanpage’u.

Jesteście jednym z bohaterów międzynarodowej gry planszowej „Thrash’n Roll”, stworzonej przez Game Fabrica z Łodzi. Jak udało Wam się nawiązać tę współpracę i na czym polega ta gra?
Zobaczyłem gdzieś na necie info, że Thermit tam będzie, więc zaraz napisałem, że my też chcemy. Gra polega na prowadzeniu swojej kapeli (do wyboru kilka kapel z polski w tym Deathinition) do osiągniecia przewagi konkurencyjnej nad kapelami prowadzonymi przez innych graczy (max 4) robi się to poprzez wykonywanie akcji, ale także rozbudowywaniu bazy sprzętowej, szkoleniu umiejętności, wydawaniu singli, płyt i koncertowaniu. Gra w swej mechanice zawiła i raczej dla fanów  metalu i planszówek jakotakich, więc próba dość zawężona, ale jest wciągająca i zaskakująco realistyczna! Tak się składa, że lubię planszówki, więc w chuj mi się podobała rozgrywka.

Gdzie na bieżąco można śledzić Waszą aktywność?

Zapraszamy:
http://deathinition.pl/
https://www.facebook.com/deathinition
https://www.youtube.com/user/DeathinitionTV
https://www.reverbnation.com/deathinition
http://deathinition.8merch.com/services/store
https://deathinition.bandcamp.com/
https://myspace.com/deathinitionthrash

Dziękuję za rozmowę – ostatni słowo należy do Deathinition!
Elo mordy! Zachęcamy do wyłączenia kompa, zgarnięcia drobnych i wpadnięcia na nasz koncert, trochę alko i metalu lepsze od siedzenia na necie jak smutne pizdy w domu. Do tego nawiązuje też nasza okładka jakby ktoś nie obczaił. Pozdro!

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , .