Spowiedź artysty – Frank Skillpero (The Monolith Deathcult, Dictated, Incantation)

Frank Skillpero – utalentowany i ambitny perkusista. Postanowiłem przybliżyć jego osobę szerszemu gronu, gdyż praca, którą wykonuje za każdym razem robi na mnie wrażenie, a z racji bycia wiecznie schowanym za instrumentem i innymi muzykami może nie być należycie doceniany. Nazwa zespołów, w których bębni – lub miał okazję bębnić – onieśmiela. Może też jego osoba zainteresuje jakichś muzyków i zaproszą go do gry w ich zespołach. Znaleźć go można na Facebook-u pod nazwą Frank Skilpercussion, a oto lista zespołów, dla których pocił/poci się za garami:
1. Sesyjnie – Dictated, The Monolith Deathcult, Incantation, Diabolical, Funerus, The Scarlet Claw.
2. Jako członek zespołu – Devious, Irmin, Altar.

1) Twój ulubiony kolor, potrawa i alkohol to….
Moim ulubionym kolorem byłaby złocistobrązowa kruszonka na szarlotce, którą piekła moja mama. Zwykle jest naprawdę idealna jako moje ulubione jedzenie, które zwykle jest dość ostre. Wiesz, kuchnia meksykańska, azjatycka … Mój numer jeden zmienia się od czasu do czasu. Niedawno natknąłem się na najlepsze taco supreme, jakie kiedykolwiek jadłem, więc teraz to moje ulubione danie. Jeśli chodzi o alkohol, moim faworytem jest szkocka whisky. Przepadam za dymionymi, torfiastymi gatunkami z Speyside i Islay.

2) Jakie miejsce na świecie chciałbyś odwiedzić?
Chcę odwiedzić Meksyk, aby skosztować żywności u źródła. I sprawdzić trochę zabytków Majów, gdy już tam będę.

3) Gdybyś miał do wyboru zamieszkać na bezludnej wyspie lub w zatłoczonym mieście, wybrałbyś...

Wybrałbym tłumne miasto, na bezludnych wyspach nie odbywają się koncerty metalowe!

4) Gdybyś nie został muzykiem, to zająłbyś się…
Wow, to trudne pytanie. Trudno sobie wyobrazić, że nie jestem perkusistą. Myślę, że studiowałbym za granicą, najlepiej w ciepłym kraju, jakim jest przykładowo Hiszpania, aby uzyskać wyższe wykształcenie w dziedzinie czegoś nowoczesnego i technicznego. Potem wymyśliłbym nową aplikację techniczną, wcześnie wypłaciłbym pieniądze i nauczyłbym się grać na instrumencie podczas podróży po świecie.

5) Która negatywna cecha u człowieka jest najbardziej parszywa?
Przez “człowieka” rozumiem, że masz na myśli ludzkość ogólnie, ponieważ nie chcę angażować się w żadną bitwę płci. Do diabła, w dzisiejszych czasach jestem zaskoczony, że słowo “mankind” nadal istnieje, sądziłem, że niektórzy aktywiści zmienili je na “gendernutralkind”. Obrażanie się wydaje się najgorszą rzeczą, jaka może się przydarzyć nam, Europejczykom z Zachodu, tuż obok ataków terrorystycznych i oczywiście Rosji, “Bestii na Wschodzie” (jeśli wierzyć naszym zachodnim mediom i politykom). Tak czy inaczej, zastanawiam się, jak daleko dojdziemy w tym, aby w ciągu następnych kilku lat nie “obrażać” naszego społeczeństwa. Widzimy już takie rzeczy, jak adaptacje językowe, zrywanie postaci historycznych i symboli, zmienianie tradycji i opowieści i tak dalej. Te małe grupy obrażonych ludzi stają się zbyt wielkim głosem w tradycyjnych i nowoczesnych mediach. Z drugiej strony zbyt mało uwagi poświęca się problemom, które dotyczą nas wszystkich, takich jak Wielka Pacyficzna Plama Śmierci i tym podobne. Więc tak, to właśnie wkurza mnie najbardziej w “człowieku” w ostatnim czasie.

6) Jaka była Twoja pierwsza kaseta lub płyta CD, którą kupiłeś za własne pieniądze?
To byłaby “Cereal Killer” Green Jellÿ w 1994 roku. Słuchałem wcześniej taśm i albumów, ale myślę, że to pierwszy, który kupiłem. Mój wujek Arjan wprowadził mnie do ciężkiej muzyki, kiedy miałem 12 lat. Od tego momentu wszystkie pieniądze, które zarobiłem, dostarczając gazety, wydałem bezpośrednio na moją kolekcję płyt CD lub sprzęt perkusyjny. Przeszedłem od Jellÿ do “oczywistości”: Black Sabbath, Iron Maiden, Metallica, Megadeth, Sepultura, Slayer … Stamtąd szybko przeszedłem do death & black metalu.

7) Wymień 3 najbardziej wpływowe płyty na rozwój metalowej muzyki.
Death: Human
Venom: Black Metal
Morbid Angel: Altars of Madness

8) Sport oglądasz w TV czy uprawiasz, jaki?
Nie oglądam żadnych sportów w telewizji, więc to łatwe pytanie. Teraz jestem “pomiędzy treningami”, ale od dzieciństwa zawsze trenowałem jakiś sport: pływanie, piłkę nożną, ćwiczenia na siłowni i przez kilka lat sztuki walki. Niedługo wrócę do tej ostatniej, to naprawdę wspiera moje umiejętności gry na perkusji.

9) Sytuacja podczas trasy koncertowej, którą najczęściej wspominasz to…
Jesień 2016, Dictated odbył trasę koncertową po Nepalu i Indiach. To było zupełnie nowe doświadczenie dla nas wszystkich. Koncerty były absolutnie szalone. Fani metalu są tam bardzo oddani. I dobrze zorganizowani. Ale podróżowanie po tych terenach bywa też niebezpieczne, zwłaszcza z dwiema kobietami na pokładzie. Znaleźliśmy się w paru przerażających sytuacjach. Raz, stoimy na poboczu drogi z naszymi torbami i sprzętem, podczas gdy nasz menedżer trasy wdał się w werbalną kłótnię o pieniądze z kierowcą. Pojawiły się krzyki i gesty, a ledwie rozumieli się nawzajem. Potem na ulicę wyszli wszyscy mieszkańcy, którzy zaczęli się tłoczyć wokół nas. Czy to z ciekawości, czy z innych powodów, sytuacja stała się dla nas bardzo groźna. Na szczęście kłótnia została rozstrzygnięta zanim wymknęła się spod kontroli. Ale naprawdę potrzebowaliśmy trochę alkoholu po tym wszystkim, mówię wam.

10) Co byś zrobił, gdybyś wygrał na loterii 5 milionów Euro?
Kupił custom’owy autobus turystyczny z salą prób, studiem nagrań i wszystkimi udogodnieniami potrzebnymi do życia w drodze z moją dziewczyną i dwoma kotami oraz kilkoma bliskimi przyjaciółmi.

11) Co chciałbyś jeszcze osiągnąć w muzyce?
Jest wiele celów na mojej liście, które chciałbym osiągnąć. Jednym z nich jest jak najdłuższa gra ekstremalnego metalu. Bębnienie tego stylu muzyki wymaga dużego wysiłku fizycznego i jestem ciekawy, do jakiego wieku można to robić. Widzę, że chłopaki z pierwszej generacji ekstremalnych metalowych perkusistów wciąż są silni, na przykład Dave Lombardo, Pete Sandoval i Gene Hoglan. I są ode mnie starsi o około 15-20 lat, więc nadzieja jest.
Chciałbym nadal koncertować, może nawet bardziej niż teraz, a na mojej liście wciąż jest wiele obszarów. Na przykład Ameryka Południowa. Nigdy tam nie grałem i na pewno by mi się to podobało.
Uczę się także grać na innych instrumentach, aby móc pisać własną muzykę. Pracuję nad akustyczną i elektryczną gitarą i uczę się też klawiszy. Pierwsze pomysły są już na moim twardym dysku. Nie wiem, dokąd to zmierza. Kto wie, może to nawet nie będzie metal. Nie mam jeszcze ram czasowych, ale prędzej czy później wrzucę trochę rzeczy Skillpero.

12) Płyta, której nigdy byś nie wrzucił do odtwarzacza CD?
Pierwsza postać, która pojawia się w moim umyśle, to Adele. Każdy z jej albumów. Po prostu nie mogę znieść brzmienia jej głosu „skrzeczącej staruszki” i tego, jak ona go wykorzystuje. Mam na myśli to, że to jej wyginające się “yooouuu”, które robi w pierwszym swoim hicie, po prostu powoduje dziurę w mózgu!

13) Kim chciałeś zostać, będąc dzieckiem?
Pamiętam, że chciałem być prawnikiem. I nie mam na myśli tego dobrego faceta, który broni niewinnie oskarżonego. Szukałem mrocznej roli adwokata-gangstera. Ale to był tylko jeden z wielu zawodów, które się przewijały. Tak naprawdę nie miałem jakiegoś wzoru ani czegoś takiego. Jedną rzeczą, którą wcześnie wiedziałem, było to, że chciałem grać na bębnach.

14) Co miałeś (nie)przyjemność zjeść, kiedy nie mogłeś odmówić?
To byłaby owsianka, którą jadłem, kiedy byłem dzieckiem. Zwykle zjadałem, ale ten jeden raz smakowała tak makabrycznie, że prawie nie mogłem tego znieść. Ale nie mogłem powiedzieć “nie”, bo wiesz, byłem dzieckiem i musiałem zjeść moją owsiankę. Okazało się później, że mleko w niej było zepsute. Fuj.

15) Najdziwniejszy prezent, który otrzymałeś od fana to…
Hmm, nie dostaję tylu prezentów od fanów. Możesz mnie zapytać ponownie za kilka lat, kiedy będę sławny (ta, jasne, haha). Ale nie wymieniłbym go tutaj, nawet gdybym pomyślał, że to dziwny prezent.

16) Wymień najsłabszą płytę swojego ulubionego zespołu.
Jednym z moich ulubionych zespołów jest Queen. Ich album “Hot Space” to ich najgorszy w moim osądzie. Lubię tylko “Under Pressure”, ta piosenka jest niesamowita. A,i David Bowie.

17) Co Cię najbardziej denerwuje na świecie?
W tej chwili jest to głównie odpowiedź, którą dałem na pytanie 5. Zazwyczaj jestem wkurzony przez kilka minut lub sekund, ponieważ bycie w takim stanie naprawdę nie doprowadza cię nigdzie poza wcześniejszym grobem.

18) Utwory/Płyty/Zespoły, których fenomenu nigdy nie zrozumiesz mimo legendarnego statusu, to…
Baby…kurwa…metal. Chyba nie muszę mówić nic więcej.

19) Jaki jest najlepszy serial, który oglądałeś?
Postawię na coś nowego: Black Mirror. Jest dostępny na Netflix i to serial science-fiction, który bada, w jaki sposób technologia zostanie zintegrowana ze społeczeństwem w najbliższej przyszłości. Technologia jest bliska temu, co już mamy, a wiele sytuacji wydaje się cholernie prawdopodobne. Niektóre odcinki naprawdę powodują gęsią skórkę!

20) Najgłupsza rzecz, jaką zrobiłeś w życiu?
Przede wszystkim niczego nie żałuję. To powiedziawszy… jeździłem na Wacken Open Air z grupą przyjaciół. Zwykle było tak dużo picia piwa, że przegapiłem wielu świetnych headlinerów. Na przykład w 2006 roku opuściłem reuonion Emperora , chociaż wtedy byłem wielkim fanem. To znaczy, byłem tam, ale mnie nie było. Całkiem głupie, prawda?

Tagi: , , , , , , , , , .