Spowiedź Artysty: Toep Duin (Sinister)

Toep Duin – perkusista holenderskiej legendy death metalu, grupy Sinister, którą wspiera od 2011 roku. Wcześniej występujący w licznych projektach z rodzimej sceny metalowej, jak Consolation czy Unlord.

 

 

1) Twój ulubiony kolor, potrawa i alkohol to?

Najbardziej lubię głębokie kolory, chyba głęboka czerwień. W przypadku jedzenia, będą to frytki z grillowanymi żeberkami. Do picia – zimne piwo, a ostatnimi czasy cherry.

2) Jakie miejsce na świecie chciałbyś odwiedzić?

Egzotyczną wyspę, gdzie jest ciągle ciepła pogoda, dookoła znajduje się piękna natura i każdego wieczoru byłaby impreza.

3) Gdybyś miał do wyboru zamieszkać na bezludnej wyspie lub ruchliwym mieście, wybrałbyś…

Prawdopodobnie ruchliwe miasto. Uwielbiam naturę, ale tak samo lubię spędzać czas ze znajomymi. Niech będzie więc, że w każdym z tych miejsc.

4) Co chciałbyś robić, gdybyś nie grał w zespole?

Z zawodu jestem inżynierem bezpieczeństwa, odpowiadam za bezpieczeństwo. Co prawda, sam mógłbym utrzymywać się z grania, ale na tę chwilę nie byłbym w stanie zapewnić godziwego życia mojej rodzinie czy opłacić wszelkie wydatki. Udaje mi się świetnie zachować równowagę pomiędzy graniem w Sinister, uczestnictwem w dojrzewaniu swoich dzieci, wyjazdami na festiwale i spędzaniem czasu z najbliższymi, kiedy to tylko możliwe.

5) Jaka negatywna cecha u człowieka jest najbardziej parszywa?

Chciwość i zazdrość.

6) Jaka była Twoja pierwsza kaseta lub płyta CD, którą kupiłeś?

Kaseta prawdopodobnie AC/DC lub Anthrax. Z kolei płyta, to Autopsy Severed Tortures

7) Wymień 3 najbardziej wpływowe płyty na rozwój metalowej muzyki.

Bathory Bathory
Immortal Pure Holocaust
Dark Funeral Secrets of Black Arts

8) Sport oglądasz w TV czy uprawiasz? Jaki?

Uwielbiam oglądać MMA i wszelkiego rodzaju walki w klatkach. Gdy byłem dzieckiem uprawiałem judo, karate, pływanie. Obecnie biegam od czasu do czasu.

9) Sytuacja podczas trasy koncertowej, którą najczęściej wspominasz to…

Pewnego razu byłem na europejskiej trasie z moim poprzednim zespołem Putrefied, gdzie posiadając własnego busa, mieliśmy niebywałą swobodę podróży. Atmosfera tamtego wyjazdu jest trudna do zapomnienia. Z kolei z Sinister miałem okazję być dwa tygodnie w Australii. Poznaliśmy niesamowity kraj, wliczając w to Tasmanię!

10) Co byś zrobił, gdybyś wygrał na loterii 5 milionów euro?

Część z pewnością poświęciłbym dla mojej córki, by miała o wiele łatwiejszy start w dorosłym życiu. Zbudowałbym też własne studio nagraniowe oraz próbowałbym zarabiać pieniądze z lekcji grania. Mógłbym też jeszcze mocniej zaangażować się w rozwój zespołu. Miałbym też możliwość większego skupienia się nad samym sobą – własnymi projektami i fotografią. Chciałbym też napisać książkę!

11) Co chciałbyś jeszcze osiągnąć na muzycznej płaszczyźnie?

Ciągle rozwijać się i być lepszym. Grać na coraz to większych festiwalach. Tak naprawdę nigdy nie poznałem limitu swojej satysfakcji. Stale przesuwam granice własnych możliwości.

12) Płyta, której nigdy byś nie wrzucił do odtwarzacza CD?

Jest masa gówna, którego bym nie wrzucił. Począwszy od Iron Maiden z okresu Blaze’a Baley’a do wszystkich nowszych koszmarów pokroju Avenged Sevenfold. Co za komercyjne gówno!

13) Kim chciałeś zostać, będąc dzieckiem?

Kimś związanym ze sztuką, fotografem lub pisarzem.

14) Co miałeś (nie)przyjemność zjeść, kiedy to nie mogłeś odmówić?

Pewnego razu dostałem sznycel, w którego mięsie znajdowały się ścięgna. Jak dobrze pamiętam, było to na obiedzie u mojej pierwszej dziewczyny. Jej rodzice przygotowali to specjalnie dla mnie, ale było obrzydliwe. Zupełnie jak guma do żucia. Zjadłem bez słowa, ale ze łzami w oczach.

15) Najdziwniejszy prezent, który otrzymałeś od fana to…

Nie mam pojęcia, bo zwykle dostaję ciekawe prezenty. Któregoś koncertu dostałem ciepłe piwo od kolesia, który podobno trzymał je w ręce przez kilka godzin festiwalu.

16) Wymień najsłabszą płytę Slayera.

Undisputed Attitude.

17) Co Cię najbardziej denerwuje?

Jestem raczej spokojny i zdystansowany.

18) Utwory/Płyty/Zespoły, których fenomenu nigdy nie zrozumiesz mimo legendarnego statutu…

Całe gówno, jakie Metallica wydała po roku 1991. Sabaton…dlaczego ten zespół jest tak wielki?

19) Jaki jest najlepszy serial, który widziałeś?

Walking Dead.

20) Najgłupsza rzecz jaką zrobiłeś w życiu?

Sky Jump podczas pobytu w Las Vegas.

Maciej

Maciej

Psoty i bibeloty.
Maciej

Tagi: , , , , , , , .