Spowiedź artysty: Tomasz “Hal” Halicki (Vader)

Tomasz „Hal” Halicki (ur. 18 grudnia 1976) – polski muzyk i wokalista, a także grafik. Tomasz Halicki znany jest z występów w takich zespołach jak: Stygmat (1998–2001), Via Mistica (1998–2002), Diseased (2001–2002), Abused Majesty (2001–2011), Hermh (od 2003), Evil Machine (od 2004), Dead Infection (2006–2011) oraz Vader (od 2011).

 

 

1) Twój ulubiony kolor, potrawa i alkohol to?
Kolor – czarny i czerwony. Potrawa – schabowy z ziemniakami i surówką! Oraz babka ziemniaczana. Alkohol – chyba każdy pod warunkiem, że wystarczająco mocny. Jeżeli jakiś fan (lub fanka) po koncercie częstuje mnie alkoholem – od razu zdobywa moje serce 😉

2) Jakie miejsce na świecie chciałbyś odwiedzić?
Każde miejsce, w którym stoi starożytna budowla wzniesiona tysiące lat temu (albo dziesiątki tysięcy), której poziom wykonania zaprzecza prawom naszej logiki oraz naszej obecnej wiedzy. Dla przykładu – piramidy w Gizie, Baalbek albo Puma Punku.

3) Gdybyś miał do wyboru zamieszkać na bezludnej wyspie lub ruchliwym mieście, wybrałbyś?
Ciężkie pytanie… Chyba ruchliwe miasto, zawsze można zamknąć się w jakimś azylu i nikogo nie wpuszczać, jeśli najdzie taka “faza”.

4) Co chciałbyś robić gdybyś nie grał w zespole?
Robiłbym grafikę komputerową, ale też chciałbym się zaangażować w jakieś prace nad tworzeniem gier komputerowych, z tymże koniecznie musiałyby być to projekty “open world – sandbox połączone z RPG”. Witcher 3 rządzi!!!

5) Jaka jedna negatywna cecha u człowieka jest najbardziej parszywa?
Egoizm połączony z materializmem!

6) Jaka była Twoja pierwsza kaseta lub płyta CD którą kupiłeś?
Pierwsza kaseta to było chyba HelloweenKeeper of the Seven Keys“. Pierwsza ORYGINALNA kaseta – KatOddech wymarłych światów“. Darzę strasznym sentymentem tamte czasy i tamte nagrania.

7) Wymień 3 najbardziej wpływowe płyty na rozwój metalowej muzyki.
Na pewno Black SabbathBlack Sabbath“. Uważam za taką płytę również “Master of PuppetsMetallica. Nr 3 to już problem… Chyba Iron MaidenThe Number of the Beast” – to też na pewno bardzo ważna płyta.

8) Sport oglądasz w TV czy uprawiasz, jaki?
W TV oglądam mecze Jagiellonii Białystok. A sam trenuję tylko na rowerku – bo ruch jest potrzebny, zwłaszcza przy siedzącym trybie pracy (jak jestem w domu to pracuję na komputerze).

9) Sytuacja podczas trasy koncertowej, którą najczęściej wspominasz to…
To było w Rosji. Graliśmy trasę z Marduk, Kataklysm oraz God’s Bow. Gitarzysta God’s Bow był bardzo “niesforny” po alkoholu. Dostał ostrzeżenie, na jeden dzień się upokoił, ale na kolejny było znów to samo. Doprowadził do awantury w trakcie naszej podróży autokarem do Mińska. Tour manager kazał zatrzymać autokar po czym go wysadził. Pojechaliśmy dalej… Myślałem, że to żart, bo gościu był białorusinem, został wysadzony w środku lasu, w środku nocy “gdzieś w Rosji”. Ale okazało się, że to nie był żart! Później się dowiedziałem z opowieści znajomych, że pamięć mu wróciła dwa dni po zdarzeniu, doszedł do jakiegoś miasta, na szczęście.

10) Co byś zrobił gdybyś wygrał na loterii 5 milionów euro?
Zainwestowałbym w nowy dom, lepiej wyposażony (studio nagraniowe w piwnicy), a poza tym nic więcej chyba by się nie zmieniło!

11) Co chciałbyś jeszcze osiągnąć na muzycznej płaszczyźnie?
Skomponować i nagrać album, który kiedyś stałby się ikoną 😉

12) Płyta, której nigdy byś nie wrzucił do odtwarzacza CD?
Generalnie, nie wrzuciłbym do odtwarzacza nigdy żadnej płyty z muzyką disco polo. No chyba że byłaby to płyta Braci Figo Fagot! 🙂

13) Kim chciałeś zostać będąc dzieckiem?
Gwiazdorem heavy metalu! Ale gitarzystą a nie basistą.

14) Co miałeś (nie)przyjemność zjeść kiedy to nie mogłeś odmówić?
Nie miałem takiej sytuacji! Jestem wszystkożerny. Ale pamiętam sytuację, kiedy miałem spory problem z opanowaniem jedzenia pałeczkami. To było w Japonii. Nasz tour manager poprosił o sztućce, a pani, która mi je przyniosła, popatrzyła na mnie z takim politowaniem, że aż mi się głupio zrobiło. 🙂

15) Najdziwniejszy prezent, który otrzymałeś od fana to…
Myślę, że był to mój portret przerobiony na styl Manga. Oczywiście wydarzyło się to w Japonii.

16) Wymień najsłabszą płytę Slayera.
Nie potrafię tego zrobić… Nie jestem kompetentny! 🙂

17) Co Cię najbardziej wkurwia?
Narzucanie komuś na siłę swoich poglądów i przekonań.

18) Utwory/Płyty/Zespoły, których fenomenu nigdy nie zrozumiesz pomimo legendarnego statutu.
Dobre pytanie… Myślę, że sporo jest takich zespołów a raczej “produktów” na tym świecie… I znowu o Japonii… Babymetal podam jako przykład.

19) Jaki jest najlepszy serial który widziałeś?
“Breaking Bad”. Póki co, pozostaje bezkonkurencyjny.

20) Najgłupsza rzecz jaką zrobiłeś w życiu?
Po pijaku próbowałem wrócić na piechotę do domu. Pomyliłem kierunki, przeszedłem kilkanaście kilometrów piechotą, zanim się kapnąłem, że nie tędy droga 🙂

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .