Going x Kvlt: koncertowa metalowa jesień vol.1

Nie możemy narzekać na brak wrażeń, jeśli chodzi o metalowe koncerty w naszym kraju. Od lat rynek jest odpowiednio nasycony, a i zbliżająca się jesień zapowiada się naprawdę solidnie. Wspólnie z portalem Going. przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych nadchodzących koncertów.

 

Vader, Marduk + goście, ogólnopolska trasa

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że podczas tej wyjątkowej trasy spotkają się dwie legendy metalu. Zarówno polski Vader, jak i norweski Marduk to klasyka gatunku i pozycje obowiązkowe dla adeptów tej sztuki. 9 polskich miast, największe kluby i godziny death i black metalu. Do tego goście specjalni, niepowtarzalne występy i w sumie prawie 100 lat scenicznego stażu. Imponujące, nieprawdaż?

Gdzie?

31.08 Warszawa – Progresja
01.09 Toruń – Od Nowa
02.09.18 Gdańsk – B90
04.09 Lublin – Graffiti
05.09 Łódź – Magnetofon
06.09 Szczecin – Słowianin
07.09 Wrocław – Zaklęte Rewiry
08.09 Katowice – Mega Club
09.09 Kraków – Kwadrat


Deafheaven + Inter Arma

13 września, Warszawa – Proxima
14 września, Poznań – U Bazyla

Zespół, który budzi niezwykle dużo skrajnych emocji. Niektórzy uwielbiają Amerykanów za nietypowe podejście do metalu, w którym przenikają się blackowe inspiracje, post-metalowy ciężar, ale także brzmienie bliższe indie. Pozostali nie mogą przetrawić, w zasadzie dokładnie z tych samych powodów. Nie da się jednak ukryć, że Deafheaven to nośny temat i ciekawa wizja ekstremalnej muzyki. Podczas dwóch polskich koncertów będą promować swój najnowszy album Ordinary Corrupt Human Love. W roli supportu zagra Inter Arma.


King Dude

22 września, Poznań – Pod Minogą
23 września, Kraków – Zet Pe Te

Czarny bard, którego polska publiczność upodobała sobie w szczególny sposób. King Dude powraca na kolejne koncerty do Polski – tym razem na trasie znajdują się Kraków oraz Poznań. Gościem specjalnym będzie islandzka formacja Kaelan Mikla. Gotowi na solidną dawkę gęstego, mrocznego amerykańskiego songwritingu? King Dude z pewnością o to zadba.


Enslaved & High on Fire

30 września, Poznań – U Bazyla
1 października, Warszawa – Proxima

Kolejna mini-trasa z legendami metalu w rolach głównych. Enslaved, czyli norwescy czarodzieje, którzy od wielu lat stanowią fundament leśnego black metalu, wciąż brzmiącego bardzo świeżo. Wtórować im będą amerykańscy wyjadacze z High on Fire, którzy od lat dowożą znakomitej jakości sludge i nie schodzą z pewnego, bardzo wysokiego poziomu. Nietypowe połączenie, o którego jakość nie jesteśmy ani trochę zmartwieni. To będzie czysta potęga płynąca ze sceny!


Merry Christless: Behemoth, Batushka i inni

14 grudnia, Warszawa – Progresja
15 grudnia, Gdańsk – B90 
16 grudnia, Wrocław – A2

Coroczne “święto” fanów ekstremalnego metalu. W okresie, kiedy wszyscy myślą o prezentach pod choinkę, jak udekorować mieszkania i co znajdzie się na stole wigilijnym, fani metalu mają w głowie tylko Merry Christless. Kuratorem wydarzenia jest Nergal, który od kilku edycji zaprasza najważniejsze rodzime (i nie tylko) zespoły. W tym roku mocnym punktem jest powrót kultowego bandu Imperator. Obok nich wystąpią m.in. Batushka, Behemoth oraz Bölzer. Plan na połowę grudnia mamy już zatem gotowy.

Jeśli chcecie być na bieżąco z metalowymi koncertami, koniecznie sprawdźcie zakładkę Kvlt w aplikacji Going.!

 

Tagi: , , , , , , , , , , , .