Wygraj książkę “Zgniła Zieleń” od In Rock

Wielbicielom cięższych brzmień nie trzeba chyba przedstawiać zespołu Type O Negative, ani jego protoplasty – Carnivore. Choć nigdy nie były to zespoły, które zapełniały stadiony, trudno zliczyć wszytskie kapele dla których stały się głęboką inspiracją. Tak samo jak ich niekwestionowany lider. Bo choć ich charakterystyczne brzmienie (mimo bogactwa stylistycznych form stosowanych zwłaszcza przez TON) zawdzięczamy wszystkim członkom zespołów w które założył, to Peter Steele, w kręgu rodziny i znajomych znany lepiej jako Petrus T. Ratajczyk, był autorem zdecydowanej większości kompozycji. I to on zwracał na siebie powszechną uwagę – co w jego przypadku nie było trudne – dwumetrowy kolos, z długimi, czarnymi włosami, obdarzony przenikliwym spojrzeniem i głębokim, wodzącym na pokuszenie głosem, po prostu nie dał się nie zauważyć. Na jego temat powstało wiele mitów, sam gdy kilkanaście lat temu pierwszy raz usłyszałem Bloody Kisses i zapytałem kolegę, który mi ten przebojowy album puścił – “Kto to, co to?”, w odpowiedzi usłyszałem: “Type O Negative, są ze Stanów, ale wokal – Peter Steele, naprawdę nazywa się Ratajczyk i jest z Poznania, no taki chłop z Jeżyc, dwa dwadzieścia wzrostu, 140 kilo, gra na kontrabasie zawieszonym na łańcuchu jak na zwykłym basie, i ma półmetrowego fiuta, poza tym jest naziolem i mizoginistą, coś jak Janusz Korwin-Mikke“. No to jak to z tym Steele’m było naprawdę? Teraz – po lekturze “Zgniłej zieleni” – zweryfikowałem ten intrygujący opis, nie do końca odpowiadał prawdzie, ale też nie do końca był fałszywy. Ale nie będę psuł zabawy…
Odpowiedzi na te pytania, jak i wiele wiele innych pytań na temat Steele’a, współpracujących z nim muzyków, szukajcie w brawurowo napisanej przez Macieja Krzywińskiego biografii: “Zgniła zieleń. Historia Carnivore i Type O Negative“.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym mamy do wygrania cztery egzemplarze tej niesamowitej książki. Aby wziąć w nim udział należy:

1) Być fanem KVLT Magazine oraz Wydawnictwa In Rock.
2) Polubić i publicznie udostępnić konkursowy post na swojej ścianie na Facebooku.
3) Na konkursy@kvlt.pl wysłać mail o tytule KsiążkaZgniłaZieleń dołączając link do profilu FB wraz z imieniem i nazwiskiem celem weryfikacji wymogów konkursu.

Na zgłoszenia czekamy do piątku (02.06.2017) do godziny 20:00. Zwycięzca otrzyma wiadomość mailową ze strony redakcji, a informacja o tym fakcie zostanie opublikowana pod postem konkursowym.

Piotr

Tagi: , , , , , , , .