Horn Impaler – “Deforming The Imperfection” (2016)

Stołeczny Horn Impaler to nowa nazwa na mapie polskiego ekstremalnego metalu, chociaż osoby udzielające się w tym projekcie nie są anonimowymi postaciami na krajowej, i nie tylko, scenie, a i zespół dał się już poznać publiczności, dając kilka sztuk. Grupa powstała w 2014 roku i w jej skład wchodzą Paulina Gołda, Adam Goryszewski oraz Paweł “Pavulon” Jaroszewicz. W lipcu tego roku trio zakończyło szlifowanie przedstawianego materiału, który jest debiutanckim wydawnictwem grupy i wkrótce ujrzy światło dzienne. Płyta została nagrana w Heinrich House Studio a  za miks i mastering odpowiadał Filip “Heinrich” Hałucha. Składają się na nią trzy utwory, trwające trochę ponad 13 minut, utrzymane w stylistyce czerpiącej z black metalu, aczkolwiek posiadające różnie oblicza.

Album otwiera trwający 2 minut utwór tytułowy. Jest to utrzymana w średnich tempach, instrumentalna kompozycja, z ciężkimi, nawiązującymi do death metalu riffami. Następujący po nim Schismophrenia rozpoczyna się spokojnie, przechodząc w szybszy, wpadający w ucho motywu, po którym rozpoczyna się szaleństwo. Warto wsłuchać się w niespokojne jakby ogarnięte obłędem gitary oraz imponujące partie perkusji. Kawałek ten cechują zmiany tempa a co za tym idzie i nastroju. Ostatni utwór Desanctified By Sacrum to najszybsza kompozycja na płycie, w której usłyszmy trochę blastów oraz pędzących riffów. Podoba mi się pomysł na dodanie w refrenie lekkiego pogłosu na wokal, który i bez tego zabiegu brzmi złowrogi i wściekle. Celowo wspominam o partiach wokalnych pod sam koniec, gdyż wymagają one oddzielnego komentarza. Za krzyki i wrzaski odpowiada Paulina, a jej głos jest złowrogi i nasiąknięty nienawiścią. Poza tym brzmi tak naturalnie, jakby wydobycie z siebie takich dźwięków nie sprawiało jej żadnych trudności.

Ciężko jest ocenić zespół po zaledwie trzech utworach, ale potencjał jest. Wspomniane wokale, ciekawie zaaranżowane gitary i imponujące partie perkusyjne sprawiają, że chcę się tej muzyki słuchać. Trochę szkoda, że jest jej tak mało, więc pozostaje nam teraz czekać na pełnowymiarowe wydawnictwo. W międzyczasie zachęcam jednak do wypatrywania i zapoznania się z Deforming The Imperfection.

Ocena 7,5/10

Łukasz

Tagi: , , , , , , , , , , , , , .