Bokassa udostępnia kolejny utwór z Crimson Riders

Zespół Bokassa zaprezentował w sieci nowy utwór zatytułowany Captain Cold One. Obejrzeć można również video do utworu Mouthbreathers Inc. Kompozycje pochodzą z nadchodzącego albumu Crimson Riders. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 21 czerwca. Krążek zostanie wydany dzięki MVKA. Płytę nagrano w Brygga Studio w rodzinnym mieście fomacji – Trondheim, a produkcją krążka zajął się sam zespół we współpracy z Yngve Andersenem (Blood Command), za miksy odpowiedzialny jest Simon Jackman. Masteringiem zajął się Brian ‘Big Bass’ Gardener. Pre-order można zamówić tutaj.

Frontman zespołu, Jørn tak mówi o tym utworze: “Kapitan Cold One to kolejna postać w uniwersum Bokassy. Podąża on śladami Hellbilly Handfishera,Crocsodile Dundee oraz mitycznego Nieśmiertelnego Kosmicznego Pirata. Kapitan to człowiek, który żyje dla weekendów, a każdy dzień dla niego jest właśnie jak weekend!Jest on twoim przyjacielem z diabłem na ramieniu, antybohaterem, którego można polubić, gościem, któremu niekoniecznie powiedzie się na studiach i co najważniejsze, człowiekiem, który żyje tak, jakby był już piątek, a jest dopiero poniedziałek!Muzycznie natomiast znajdziecie tutaj zarówno odniesienia do Beastie Boys, pop punkowych ekstrawaganckich refrenów oraz do zagrywek w stylu Slayera. Napisałem ten numer po usłyszeniu w radiu audycji na temat piosenek z użyciem ‘woooah’ i postanowiłem, że napiszę najbardziej epicki utwór w tym stylu.


Na początku 2018 roku Lars Ulrich z Metalliki zagrał Bokassę w swoim programie radiowym It’s Electric, mówiąc wprost, że są po prostu “cholernie dobrzy” i są jego ulubionym nowym zespołem. I już w 2019 roku Bokassa wyruszyła na wspólną trasę z Metalliką.

Tracklista:
1. Brologue
2. Charmed & Extremely Treacherous
3. Vultures
4. Mouthbreathers Inc.
5. Wrath Is Love
6. Crimson Riders
7. Captain Cold One
8. Blunt Force Karma
9. Immortal Space Pirate 2

Źródło: Bokassa
Zdjęcie: Ole Ekker

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , .