Caravan wreszcie zagra w Polsce

Polscy fani tej klasycznej progresywnej formacji długo musieli czekać na jej ponowny występ w Polsce. Stworzony w 1968 roku Caravan, to jeden z najlepszych brytyjskich zespołów, które ten styl reprezentują, a w naszym kraju  gościli tylko raz – w 2005 roku…  Jego najbardziej znane utwory to m.in. „Memory Lain”, „ Golf Girl” czy “Nine Feet Underground”.

Co istotne zespołowi nadal lideruje Pye Hastings (gitara i śpiew), który jest założycielem Caravan, a na altówce gra Geoffrey Richardson (znany też z płyt Boba Geldofa, Buzzcocks), który występuje z nim od 1972 roku. Poza tym w składzie jest Jan Schelhaas (instrumenty klawiszowe), który w Caravan gra od 1975 roku (współpracował też z Camel). Na gitarze basowej gra James Leverton, a na perkusji Mark Walker.

W ubiegłym roku Caravan świętował koncertowo 50 lat swego istnienia, a teraz kontynuują tę trasę. Zagrają w Polsce dwukrotnie.

Koncerty odbędą się: 

22.02.2019 – Poznań, Blue Note (wydarznie)
23.02.2019 – Warszawa, Progresja (wydarzenie)

Bilety w cenach:
Poznań – 145 zł (miejsca siedzące), 170 zł (miejsca stojące)
Warszawa – 140 zł (miejsca siedzące), 110 zł (miejsca stojące)Zdjęcie zespołu pochodzi ze strony organizatora: Agencji Artystycznej Ranus.  http://www.ranus.pl/koncert2.html

Tagi: , , , , , .