Keith Richards: reedycja koncertówki Live at the Hollywood Palladium

15 grudnia 1988 roku Keith Richards i jego niezrównany zespół, The X-Pensive Winos, zagrali w Hollywood Palladium. Był to przedostatni koncert na trasie po 12 miastach w USA i niezapomniany wieczór. Po raz pierwszy w historii ten legendarny koncert będzie dostępny w wersji limitowanego box setu.

Keith Richards dowodzi swoim absolutnie wyjątkowym zespołem grając takie klasyki jak: Take It So Hard, Make No Mistake oraz utwory Stonesów: Happy i Connection. Wszystko to będzie dostępne na różnych nośnikach: CD, 2LP, w streamingu oraz w wersji kolekcjonerskiego boxu. Na tym ostatnim właśnie ukażą się 3 nigdy nie wydane utwory: Little T&A, You Don’t Move Me oraz I Wanna Be Your Man Lennona i Cartney’a.

The real stuff” – właśnie tak Keith Richards określa The X-Pensive Winos. “Chciałbym podziękować wszystkim tym zwariowanym facetom w tym pięknym zespole. To jest to co kocham. Wiem to dobrze.Keith tworzył główny trzon zespołu między 1987 a ‘88 rokiem, w trakcie nagrywania Talk Is Cheap. Skład na pierwszej trasie składał się ze znakomitych muzyków wczesnej sceny: gitarzysta Waddy Wachtel (Everly Brothers, Fleetwood Mac, Linda Ronstandt, Stevie Nicks), perkusista Steve Jordan (wieloletni współpracownik Keitha), basista Charley Drayton, klawiszowiec Ivan Neville (współpracownik Rolling Stones), wokalistka Sarah Dash, no i na saksofonie, jedyny w swoim rodzaju, wieloletni współpracownik The Rolling Stones – wspaniały Bobby Keys!

Live At The Hollywood Palladium ukazuje się jako specjalny box set, wydany w przepięknej oprawie owiniętej czarną wełnianą repliką koszulki z trasy, które sprzedawane były tego wieczora. Jako dodatki znaleźć można będzie tam m.in. satynowa przepustka VIP, napisany specjalnie do tego wydania esej The Loosest Tight Band You’ve Ever Heard autorstwa Davida Fricke. To wydanie jest wznowieniem, które wynika z popularności bootlegów na rynku.

Super Deluxe Box Set zawiera:
– Zremasterowany album na dwóch 180g winylach
– 10″ winyl z 3 niepublikowanymi utworami: I Wanna Be Your Man, Little T &A, You Don’t Move Me (wyłącznie w boxie)
– Zremasterowany album na CD
– DVD z koncertem (wyłącznie w boxie)
– 40 stronicowa okładka z twardą oprawą, zawierająca esej autorstwa Davida Fricke z wywiadem z Keithem oraz rzadko publikowane i niepublikowane zdjęcia z archiwów Keitha
Reprodukcja archiwalnych materiałów z trasy:
– Notka prasowa o trasie
– Ręcznie pisana setlista Keith’a
– Ręcznie pisana kartka z drzwi do garderoby zespołu
– Plan trasy
– Zdjęcia prasowe
– Bilet
– Przepustki do garderoby i VIP
– Kostka gitarowa zrobiona specjalnie dla Keith’a na koncert w Hollywood Palladium
– Etykieta na butelkę do wina, torba i wiele innych!

Premiera zaplanowana jest na 13.11.2020 via BMG, pre-ordery można składać tutaj.

Palladium_Deluxe_Product_Shot
Palladium_Deluxe_Cover
źródło: BMG, Bang Music

Piotr

Tagi: , , , , , , , .