Nadchodzi wyjątkowa reedycja debiutu Iron Maiden

Już 9 października 2020 nakładem Parlophone Records wydana zostanie limitowana, wyjątkowa reedycja debiutanckiego albumu Iron Maiden. Ozdobiony wizerunkiem Eddie’go 12-calowy, przezroczysty winyl uczci nie tylko 40-stą rocznicę wydania pierwszego albumu zespołu – który oryginalnie został wydany 14 kwietnia 1980 – ale i Narodowego Dnia Albumu, obchodzonego przez European Retailers Association (ERA). Jest już także dostępny w formie pre-orderu.

Iron Maiden zapoczątkował wspaniałą karierę ekipy Steve’a Harrisa i doprowadził jego członków do światowej sławy. Dorobek pochodzącego ze wschodniego Londynu zespołu liczy obecnie 16 albumów studyjnych, ponad 90 milionów sprzedanych płyt i co najmniej 2000 koncertów na całym świecie, czyniąc go jednym z największych i najbardziej docenianych zespołów metalowych na świecie. Na Iron Maiden oprócz głosu Paula Di’Anno usłyszeć możemy takie klasyki jak Phantom Of The Opera, Running Free czy Iron Maiden, które do dziś znajdują się w setlistach koncertowych zespołu.

Jak w rozmowie z Metal Hammerem wyraził się o debiucie Paul Di’Anno:

Byliśmy zbyt podekscytowani, by odczuwać jakąkolwiek presję. Wiedzieliśmy, że w porównaniu do innych zespołów mieliśmy coś unikalnego. Spędziliśmy również kilka poprzednich lat grając zarówno w każdej zabitej dechami dziurze w Anglii, jak i w nieco lepszych klubach.
Jedyną osobą, która miała jakiekolwiek wątpliwości byłem ja. Choć sprawiałem wrażenie pewnego siebie frontmana, byłem po prostu cwaniakiem. Kiedy trafiłem do studia, kompletnie zdurniałem; nie miałem pojęcia, co ja tak właściwie do cholery wyprawiam.

Tracklista:

Strona A:

01. Prowler
02. Remember Tomorrow
03. Running Free
04. Phantom Of The Opera

Strona B:

01. Transylvania
02. Strange World
03. Charlotte The Harlot
04. Iron Maiden

Zdjęcie zespołu: George Bodnar
Źródło: https://www.blabbermouth.net/

Tagi: , .