Niepublikowana dotychczas wersja utworu legendy Motörhead

Motörhead - logo

Po wielu latach przygotowań Motörhead i BMG mają przyjemność ogłosić wydawnictwa skierowane do fanów zespołu, które przypominają karierę zespołu z lat 70’tych, 80’tych, 90’tych i początku XXI w.

25 października 2019 r. nakładem wytwórni BMG ukaże się kolekcjonerski box set zatytułowany 1979 oraz specjalne wydania deluxe albumów Overkill i Bomber w wersjach CD i LP (pre-order). Opakowane będą w twardą oprawę, zwierać będą płyty dodatkowe z koncertami z okresu 1979 roku. Będą także posiadać obszerne książeczki.


W sieci udostępniono niepublikowaną dotychczas wersję koncertową utworu Stay Clean.

BMG: “Buszując w prywatnych archiwach zespołu dostaliśmy pomoc od bliskich muzyków Motörhead z okresu 1979 r., jak i obsługi, technicznych oraz największych fanów. Tak więc jest to dzieło wspólne i wspólnie mamy przyjemność zaprezentować trzy wersje tego wydawnictwa. Lemmy zawsze starał się dać fanom najlepsze wersje każdego elementu swojej pracy i mamy nadzieję, że udało się nam spełnić ten wymóg.
Wyzwanie, które nam przyświecało przy pracy nad box setem 1979 było pokazanie Motörfanom pełnego kontekstu historycznego i życia w czasach, gdy ukazały się te dwie klasyczne płyty. Rok 1979 był rokiem wybuchowym pod wieloma względami: obydwa te albumy wyszły w ciągu tego okresu, gdy Wielka Brytania przeżywała głęboki kryzys, który zaowocował strajkami. Był to czas rządów Margaret Thatcher,
czasy brutalnych starć chuliganów na stadionach. No i był jeszcze Buggles i The Bee Gees!

1979 box set zawierać będzie:
– obydwie płyty Overkill i Bomber w specjalnym masterze na 180 gramowych winylach, wykonanych z oryginalnych nagrań
– dwie podwójne płyty z koncertami z trasy z 1979 roku
– 40-stronnicowa książeczka w wersji magazynu muzycznego wypełniona nie publikowanymi zdjęciami i wywiadami
–  The Rest of ’79 Vinyl: utwory z stron B, wersje alternatywne i rzadko publikowane utwory
– 7″ singiel No Class ze specjalną okładką
– Program z trasy The Bomber
– okładka i oryginalna wkładka do płyty Overkill
– kolekcja badge’y ’79
– wszystko zapakowane w czarnym pudełku w stylu kurtki biker

Poniżej możecie obejrzeć niepublikowany dotychczas nagranie utworu Bomber z koncertu w 1979 roku.źródło: BMG, www.motorhead79.com

Piotr

Tagi: , , , , , , , , .