Pavulon (Hate) dołącza do power metalowego zespołu

Pavulon fot. Aleksandra Burska
  •  
  •  
  •  
  •  

Timo Tolkki, czyli były gitarzysta jednego z najbardziej rozpoznawalnego zespołu w nurcie heavy/power – zespołu Stratovarius założył nową formację muzyczną pod szyldem Infinite Vision.
Fiński muzyk zaprosił do współpracy Pawła “Pavulona” Jaroszewicza na przesłuchanie i jak się finalnie okazało, dostał angaż na stanowisko perkusisty.

Dotychczas Pavulon był kojarzony z grą w bardziej ekstremalnych zespołach takich jak Hate, Vader, Decapitated, Batushka, Faust czy też Antigama.

Paweł komentuje: “Z przyjemnością ogłaszam, że będę częścią zespołu Infinite Visions założonego przez Timo Tolkkiego. Chociaż niewielu kojarzy mnie z tym stylem muzycznym, to zawsze miało swoje miejsce w moim życiu obok bardziej ekstremalnych gatunków. Na pewno będzie to ciekawe doświadczenie, aby zobaczyć, co mogę wnieść do zespołu i mam nadzieję, że stworzę nową jakość muzyki z dobitnym dźwiękiem“.

Skład zespołu uzupełniają:
gitara – Timo Tolkki (ex-Stratovarius),
bas – Jari Kainulainen (Masterplan, ex-Stratovarius),
wokal – Jorge Segersbol (Ancestral Dawn),
klawisze – Jimmy Pitts (The Fractured Dimension).

Debiutancki album będzie nosił tytuł Union Magnetica i będzie zawierał 10 utworów, a jego rejestracja odbędzie się pod koniec 2020 roku.
Premiera płyty zaplanowana jest na przyszły rok, tak samo jak trasa koncertowa, która obejmie również letnie festiwale.INFINITE VISIONS logo
źródło: bravewords.com
zdjęcie: Aleksandra Burska

Piotr

Tagi: , , , , .