Prawdziwy Frank Zappa

wydawnictwo vesper

Prawdziwy Frank Zappa to tytuł autobiografii amerykańskiego muzyka rockowego.

Miłośnik Doo Wop, producent, muzyk, zjadliwy krytyk amerykańskiego konsumpcyjnego społeczeństwa, przeciwnik narkotyków, miłośnik chilli con carne i swobód obywatelskich. Jego koncerty były zawsze niepowtarzalne, płyty intrygujące i kontrowersyjne a wąs najsłynniejszy w historii muzyki popularnej. Nie urodził się jeszcze muzyk, który z równą asertywnością, wiedzą i charyzmą mógłby rozprawiać na wszelkie tematy – od zagadnień konstytucyjnych i cenzurowanie muzyki po wzajemne relacje między rockmanami a groupies. Wielu próbowało, a jednak tylko Frank Zappa robił to w sposób wiarygodny i niepozbawiony swady.

Po 25 latach od polskiej premiery Wydawnictwo In Rock wznawia legendarną autobiografię Franka Zappy, w nowym tłumaczeniu, z nowym tytułem (poprzednio książka nazywała się “Takiego mnie nie znacie”) w twardej oprawie.

O książce:

Nie od dzisiaj wiadomo, że Zappa w trakcie swojego płodnego artystycznego życia pozostawał mistrzem parodii i wprawnym komentatorem społecznym. Kto miał okazję wsłuchać się w albumy muzyka, ten wie, w jaki sposób Frank buduje swoje poszatkowane, niespójne, ale fascynujące uniwersum, będące odbiciem w krzywym zwierciadle bolączek i absurdów otaczającej rzeczywistości. Nieważne zresztą, czy sięgniemy po albumy nagrane z The Mothers Of Invention, czy  płyty solowe. Zappa zawsze był typem osoby zajmującej miejsce z tyłu sali w zatłoczonym pomieszczeniu. W końcu to właśnie stamtąd rozciąga się najlepszy widok na wszystkie irytujące zachowania stadne pozostałych osób. Autobiografia Frannka Zappy daje nam wspaniałą możliwość zapoznania się z jego życiem, muzycznymi wyborami i przemyśleniami na tematy obejmujące: biznes muzyczny, politykę, społeczne uwarunkowania Stanów Zjednoczonych, życie w trasie i wszystko to, co sprawia, że jego twórczość, przy całej komplikacji formy, pozostaje fantastycznie lekkim i intrygującym odbiciem umysłu geniusza.

PRAWDZIWY FRANK ZAPPA

Autor: Frank Zappa, Peter Occhiogrosso
Tłumaczenie: Jakub Kozłowski
Wydawnictwo In Rock
Stron: 440
Format: 145×205 mm
Oprawa twarda
ISBN 978-83-64373-65-7
Kod EAN 9788364373657
Cena detaliczna: 59,90 zł (36 zł pre-order)

PRAWDZIWY FRANK ZAPPA

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , .