Scylla: singiel zapowiadający album Apex+Beneath

Szczecińska grupa Scylla wyda 15 listopada nowy album zatytułowany Apex+Beneath. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór Generation of Lies.
Scylla to połączenie różnych fascynacji muzycznych i różnych osobowości, a wypadkową tego tygla jest muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni.

W warstwie muzycznej wydawnictwo jest kompilacją dwóch EP-ek grupy Scylla. Wcześniejsze EP Apex (utwory 1-5) to bardzo energetyczne numery, z których na szczególną uwagę zasługują: Scorn oraz Revelation. Do pierwszego utworu powstał klip i jest to bardzo prosty, nośny, koncertowy numer. Drugi to najbardziej melodyjna kompozycja na całym wydawnictwie. Cały Apex został stworzony do grania na koncertach i toczy się jak walec na sterydach. Teksty na tej EP-ce można śmiało nazwać czystym manifestem nienawiści oraz pogardy dla rodzaju ludzkiego oraz jego poczynań. Ich prostota oraz agresja idealnie współgra z muzyką.

EP Beneath (utwory 6-11) nigdy dotąd nie były wydane. Jest to kompletna nowość prezentująca obecne oblicze zespołu. Obraz bardziej mroczny i trudniejszy w odbiorze. Wymagający od słuchacza większego skupienia. W warstwie tekstowej poruszane są tematy nieuniknionej apokalipsy, zakłamania panującego w social mediach i zrozumienia siebie.

Kompozycja Median (utwór numer 6) to pomost miedzy tymi Apex a Beneath. Następnie mamy pięć ciekawie zaaranżowanych numerów, z których największe wrażenie robi Burn All The Temples z ambientowo-jazzową solówką w wykonaniu Adiego z zespołu Materia. Całość materiału jest spójna pod kątem muzycznym i brzmieniowym, każdy fan metalu powinien tu znaleźć coś dla siebie.

 

Tracklista:
1. Burn
2. Nothing
3. Scorn
4. Deception
5. Median
6. Revelation
7. Generation of Lies
8. Everything Rots
9. Do I Belong
10. Alive And Breathing
11. Burn All The Temples (feat. Materia)


źródło: Cantaramusic

Piotr

Tagi: , , .