Trident publikuje nowy singiel

Szwedzka grupa Trident wkrótce wyda swój drugi album studyjny zatytułowany North. Choć data premiery wydawnictwa przypada na 2 października 2020, już teraz można posłuchać pochodzącej z niego tytułowej ścieżki.
North jest próbą wyrwania się z ciasnych ram ekstremalnego grania i przywrócenia mu dawnego ducha. Zawierający dziewięć utworów album został zmiksowany i zmasterowany przez basistę grupy, Andersa Backelin, znanego również z Lord Belial czy Death Tyrant. Za okładkę odpowiedzialny jest zaś Juanjo Castellano Rosano, który wcześniej współpracował z Unleashed, The Black Dahlia Murder, Varathron i Vomitory. Warto również zaznaczyć, że w szeregach grupy znajduje się także Johan Norman, który w latach 1994-1997 współpracował z Dissection, a także Per-Ole Solvelius z Fejd.

Naszą wizją było ponowne stworzenie czegoś, co zostało utracone pod koniec lat 90., korzystając z wolności jaką dają nam struktury muzyczne i granice w celu stworzenia czegoś mówiącego samo za siebie. Ten album jest odzwierciedleniem tego, czego naszym zdaniem w tamtej erze zabrakło – wszystko po to, by jeszcze raz poczuć ducha dawnej świetności. North jest rezultatem wielu lat ciężkiej pracy, przetłumaczonej i ukształtowanej w sztukę poprzez muzyczną ekspresję. Jako istoty, jako ludzie, zostaliśmy nakłonieni, by dusić w sobie szalejące w nas emocje i nigdy, przenigdy ich nie okazywać. Zrozumieliśmy jednak, że brak możliwości wyrażania się byłby naszym końcem. Tak jak tama pęka pod naporem wody, ten album, przepełniony energią, został stworzony, by opowiedzieć historię naszych istnień i dać nam możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę. Zarówno okładka, jak i nasze kawałki opowiadają historię wewnętrznej podróży, złowieszczych wizji doświadczanych w snach, dotykając tematów dawno zapomnianych, starożytnych mądrości, czy przeklętych rodów. 

Tracklista:
1. Enter
2. Death
3. Imperium Romanum
4. Summoning
5. Pallbearers Hymn
6. Final War
7. Possession
8. North
9. Schaman

Źródło: https://metalshockfinland.com
Zdjęcie: https://www.facebook.com/Trident666official/

Tagi: , , , , .