Bestialord – “Law Of The Burning” (2018)

  •  
  •  
  •  
  •  

Nie będę owijał w bawełnę. Po pierwszym podejściu to Law Of The Burning miałem ochotę odstawić tę płytę na półkę i o niej zapomnieć. Poczucie przyzwoitości nie pozwoliło mi jednak skreślać tak na starcie debiutu Bestialord, który ukazał się pod szyldem białoruskiej Symbol of Domination pierwszego dnia roku 2018. Dałem więc Amerykanom szansę na przekonanie mnie do swojej muzyki.

Poświęciłem Law Of The Burning jeden weekend i niestety nie zaskoczyło. Zazwyczaj tego nie robię, ale tym razem odłożyłem płytę i postanowiłem powrócić do niej tydzień później, dając sobie czas na przegryzienie się z twórczości trio. Spędziłem z dźwiękami Bestialord kolejny weekend i niestety wciąż nie mogę powiedzieć, aby do mnie trafiły, nie mówiąc o powaleniu na kolana. Amerykanie określają swoją muzykę dość długą etykietą horror occult doom metal. Czasami dodawane jest jeszcze old-school i death metal. Przyznam się, że jak na horror to rzadko mamy okazję poczuć dreszczyk emocji. Nie wystarczy też kilka nawiązań do Lovercrafta, aby stworzyć okultystyczną otoczkę. Z doom metalu to faktycznie mamy średnie i wolniejsze tempa, a pod death metal można podciągnąć growlujący wokal. W ogólnym rozrachunku brak mi w tej muzyce żaru, ognia, emocji. Pomimo niebanalnych gitarowych riffów oraz wartych uwagi nieszablonowych solówek miałem wrażenie, że muzyka jest jednostajna i wpadała mi jedno ucho po to, aby zaraz wylecieć drugim. Być może, ze względu na dynamikę i konstrukcje poszczególnych kawałków zlewają mi się one i nie potrafię ich od siebie oddzielić. Nie pomaga dość monotonny wokal, który nie często ulega zmianie.

Niestety nie urzekła mnie muzyka Bestialord. Nie zadziałała magia nazwisk – w projekcie bierze udział m.in. były muzyk Manilla Road. Być może płyta trafiła do nie tego recenzenta, ale w ogóle nie czuję muzyki na Law of The Burning. Czwórka za wspomniane wcześniej riffy i w miarę przykuwające uwagę sola.

Facebook: https://www.facebook.com/Bestialord-1353079071382901/

Ocena: 4/10

 

 

Łukasz

Tagi: , , , , , , , , .