Spowiedź artysty: Benjamin Guerry (The Great Old Ones)

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Benjamin Guerry to francuski muzyk, lider post-black metalowego zespołu The Great Old Ones, który po dwóch dobry albumach wydanych przez rodzimy label Les Acteurs de l’Ombre Productions trafił pod skrzydła uznanej marki pośród metalowych wytwórni muzycznych – Season of Mist.
Benjamin dzierży rolę wokalisty i gitarzysty THOO, ale swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie rozpoczynał od formacji Day of the Fisherman.

Zapraszamy do zapoznania się odpowiedziami na 20 pytań w ramach Spowiedzi Artysty.


1) Twój ulubiony kolor, potrawa i alkohol, to….

Jeżeli chodzi o kolor – niebieski. Moja ulubiona potrawa to żeberka, zaś ulubiony trunek to czerwone wino z regionu Bordeaux.

2) Jakie miejsce na świecie chciałbyś odwiedzić?

Chciałbym odwiedzić Japonię. Kultura tego kraju jest wprost fascynująca.

3) Gdybyś miał do wyboru zamieszkać na bezludnej wyspie lub w zatłoczonym mieście, wybrałbyś…

Jeżeli miałbym zamieszkać na bezludnej wyspie, wybrałbym Indonezję. Jeśli zaś mówimy o zatłoczonym mieście, to tylko i wyłącznie Nowy Jork.

4) Gdybyś nie został muzykiem, to zająłbyś się….

Byłbym pisarzem. Pewnego dnia, gdy w końcu będę mieć więcej czasu, spróbuję napisać opowiadanie.

5) Która negatywna cecha u człowieka jest najbardziej parszywa?

Nienawidzę osób, które usilnie starają się przekonać innych do przyjęcia swojego punktu widzenia, który według nich jest jedynym słusznym i prawdziwym. Mam tutaj na myśli głównie temat religii i usiłowania nawracania innych na swoją wiarę. Takie podchody wywołują u mnie odruch wymiotny.

6) Jaka była Twoja pierwsza kaseta lub płyta CD, którą kupiłeś za własne pieniądze?

Pierwszą kasetą, którą pamiętam, że miałem w swoim domu było “Dangerous” od Michaela Jacksona. Cóż, nie pamiętam już, czy był to prezent, czy może kupiłem ją sobie sam.

7) Wymień 3 najbardziej wpływowe płyty na rozwój metalowej muzyki.

Debiut Black Sabbath, Master of Puppets od Metalliki i dwa pierwsze albumy Emperora – In the Nightside Eclipse i Anthems to the Welkin at Dusk.

8) Sport oglądasz w TV czy uprawiasz, jaki?

Nie jestem fanatykiem sportu, ale od czasu do czasu lubię obejrzeć sobie mecz koszykówki.

9) Sytuacja podczas trasy koncertowej, którą najczęściej wspominasz, to…

Nie jest to nie wiadomo jak urzekające wydarzenie, ale często opowiadam historię o tym, jak pewnej nocy bardzo rozchorowałem się podczas podróży naszym koncertowym autokarem. Pozwólcie, że oszczędzę Wam szczegółów tej jakże wspaniałej historii (śmiech).

10) Co byś zrobił, gdybyś wygrał na loterii 5 milionów Euro?

Zakupiłbym studio nagraniowe, w którym znajdowałyby się przeróżne instrumenty i sprzęt nagraniowy. Tworzyłbym jeszcze więcej muzyki. To byłby mój cel.

11) Co chciałbyś jeszcze osiągnąć w muzyce?

Moim celem od zawsze było granie jak największej liczby koncertów i odwiedzenie jak największej ilości krajów. Zawsze świetnie się bawię, gdy jedziemy w trasę. Uwielbiam spotykać się z fanami i poznawać różne nieznane mi dotąd kultury.

12) Płyta, której nigdy byś nie wrzucił do odtwarzacza CD?

Jestem wielkim fanem Metalliki, ale muszę przyznać, że ich kolaboracyjna płyta “Lulu” to katastrofa. Nigdy do niej nie wracam. Technicznie nie jest to nawet pełnoprawna płyta Metalliki, może i dobrze.

13) Kim chciałeś zostać, będąc dzieckiem?

Chciałem być dziennikarzem. Ten zawód zawsze mnie fascynował, choć nie do końca wiem dlaczego.

14) Co miałeś (nie)przyjemność zjeść, kiedy nie mogłeś odmówić?

Kiedyś miałem nieprzyjemność zjeść zapiekankę kalafiorową. To istne okropieństwo. Cóż, z grzeczności nie wypadało mi odmówić, ale czułem się jakbym był na torturach! Nigdy więcej tego nie przełknę.

15) Najdziwniejszy prezent, który otrzymałeś od fana, to…

Wydaje mi się, że jeszcze nie jesteśmy na tyle znani, by otrzymywać prezenty. Tak więc moim następnym celem będzie otrzymanie prezentu od fana! Wtedy będę mógł odpowiedzieć na to pytanie! (śmiech)

16) Wymień najsłabszą płytę swojego ulubionego zespołu.

W tym miejscu ponownie mógłbym wymienić “Lulu” od Metalliki, mimo że tak naprawdę to nie jest ich płyta. Wybiorę zatem “St. Anger”, jako że ten krążek po prostu nie przypadł mi do gustu, nie czułem “tego czegoś”. Oczywiście to nie jest tak, że ta płyta jest całkowitym niewypałem. Są na niej momenty i ciekawe pomysły, jednak brzmienie perkusji i powtarzalność tych – umówmy się – niezrozumiale długich utworów po prostu mnie odrzuca.

17) Co Cię najbardziej denerwuje na świecie?

Religia i bezmiar władzy, jaki oferują pieniądze.

18) Utwory/Płyty/Zespoły, których fenomenu nigdy nie zrozumiesz mimo legendarnego statutu, to…

Jestem bardzo otwartym słuchaczem i nie zamykam się na żadne style czy nurty. Niemniej jednak nigdy nie rozumiałem zespołów grających symphonic black metal, szczególnie tych z żeńskim wokalem. Powtarzam jednak, że jestem bardzo otwarty na to, czego ktoś słucha. Każdy ma prawo słuchać tego, co mu się podoba.

19) Jaki jest najlepszy serial, który oglądałeś?

Żyjemy w czasach klęski urodzaju, więc siłą rzeczy mamy obecnie wiele wspaniałych seriali na rynku. Gdybym jednak miał kierować się nostalgią, wybrałbym The X-Files. Ten serial naprawdę do mnie trafił.

20) Najgłupsza rzecz, jaką zrobiłeś w życiu?

Po długiej dyskusji, która miała na celu przekonać mnie do zjedzenia czegoś, co nie do końca chciałem przełknąć, spróbowałem wspomnianej zapiekanki kalafiarowej. Coś okropnego. Nie popełnię tego błędu nigdy więcej.


The Great Old Ones logo
zdjęcie: Anibal Berith
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr
Latest posts by Piotr (see all)
This entry was posted in Wywiady. Bookmark the permalink.