BMG wyda antologię zespołu Clannad

Zespół Clannad miał ogromny wpływ na popularyzację muzyki irlandzkiej i języka irlandzkiego na całym świecie. Łącząc elementy muzyki tradycyjnej i współczesnej muzyki folkowej oraz elementów new age, jak i rocka,
Clannad stworzył własny, unikalny styl, którego charakterystycznymi elementami są nastrojowe melodie i hipnotyzujący śpiew. To jeden z najbardziej znanych na świecie irlandzkich zespołów, którego twórczość zainspirowała kilka generacji fanów i muzyków.

In A Lifetime to pożegnalne wydawnictwo zespołu, któremu towarzyszyć będzie ostatnia trasa koncertowa Farewell tour.
Będzie ono podsumowaniem 50-letniej kariery zespołu i przekrojem utworów z 16 albumów zespołu oraz utworami specjalnymi.

Na płycie znajdzie się 38 utworów, w tym największe przeboje Clannad, m.in.:
Hourglass
Theme From Harry’s Game (utwór był na ścieżce dźwiękowej do filmu Czas patriotów z Harrisonem Fordem)
Robin (The Hooded Man) (pochodzący z popularnego w Polsce serialu tv Robin z Sherwood)
I Will Find You (utwór z filmu Ostatni Mohikanin z 1992 roku)
In A Lifetime (z udziałem Bono z U2)

Dostępne będą wersje: podwójny CD, podwójny CD wersja deluxe, podwójny winyl, podwójny winyl wersja deluxe i deluxe box set, będący rozszerzoną wersją wydań deluxe, zawierający ponad 100 utworów. Utwory zostały wybrane w porozumieniu z członkami zespołu. Wydawnictwo można zamawiać w przedsprzedaży tutaj. Premiera zaplanowana jest na 13.03.2020.

Cytując zespół:

“Rozmawialiśmy już w odniesieniu do trasy z lat 2013-2015, że powinna ona być ostatnią w naszej karierze, ale kiedy umarł Pádraig, podjęliśmy decyzję, że następna trasa musi być tą ostatnią i wyjątkową podróżą. I żeby tej pożegnalnej podróży towarzyszyła płyta, zdecydowaliśmy się wydać antologię ’In a Lifetime’, która mamy nadzieję zostawi fanów z dziedzictwem naszej muzyki.”

Bono, wokalista U2, który jest wielkim fanem zespołu i wspierał go przez lata, powiedział, że głos Moya Brennan to ‘jeden z najwspanialszych głosów w historii ludzkości’.

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , .