ZØRORMR – „Corpvs Hermeticvm” (2015)

Nie tak dawno przyszło mi rozmawiać z Molochem o jego najnowszym wydawnictwie „Corpvs Hermeticvm”. Przyznam szczerze iż do tej pory był to mój pierwszy kontakt z muzyką ZØRORMR i  obawiałem się, że przyjdzie mi mierzyć się z typowo black metalowym napierdalaniem, gdzie werbel po prostu płonie od kolejnych uderzeń. Cóż muszę stwierdzić, że pomimo tytuły krążek nie jest hermetyczny i wyłamuje się ze sztywnych ram „muzyki egocentrycznej”.

„Corpvs Hermeticvm” zawiera dziewięć naprawdę dobrych kompozycji, które stanowią niejako mariaż różnych dobroci jakie możemy znaleźć wśród najnowszych produkcji. W ogóle, czytając inne recenzję dziwię się o tak małym wspominaniu o innych gatunkach jakie możemy znaleźć na ostatnim albumie ZØRORMR. Trochę tutaj death metalu zarówno w tej bardziej czarnej kreacji (Worship Me) jak i nieco bardziej melodycznej odsłonie (I Am The Legend/Against All Heresis), czasami zapachnie nieco thrashową gonitwą z małą chwilą na złapanie oddechu (Corpvs Hermeticvm) jednak znaczną część materiału stanowi oczywiście solidny black metalowy wpierdol (In The Mouth Of Madness/Twilight Of Idols). Jednak warto zaznaczyć iż nie jest to rasowa muzyka do zabijania innowierców jak w przypadku Mayhem czy Dark Funeral. ZØRORMR prezentuje nieco własne podejście, w którym rzecz jasna słychać inspiracje od najlepszych jak Samael, wczesny Rotting Christ czy nasz rodzimy Pandemonium. Na wyróżnienie zasługuje instrumentalny „The Seventh Sermon To The Dead”, naprawdę bardzo dobry punkt będący niejako małym streszczeniem umiejętności Molocha.

Trzeci album ZØRORMR przynosi nam kolejną dobrą płytę na rodzimej, black metalowej scenie. Nie będę ukrywał iż ciężko mówić tu o odkryciu Ameryki, ale z drugiej strony po jaką kurwę czepiać się skoro całość jest naprawdę przyjemna w odsłuchu ? „Corpvs Hermeticvm” to jednolity i różnorodny materiał, który w ładny sposób prezentuje sprawdzone patenty nie tracąc przy tym własnej tożsamości. Polecam w ciemno bo naprawdę można być miło zaskoczonym.

Ocena: 7/10

Tagi: , , , , , , , , , , , , .