Nowy teledysk zespołu Batushka

Batushka dowodzona przez Bartłomieja Krysiuka zaprezentowała video do utworu Crucifixion – Utrenia (Утреня). Kompozycja pochodzi z albumu Hospodi. Wydawnictwo ukaże się 12 lipca nakładem Metal Blade Records oraz Mystic Production. Pre-ordery można składać tutaj lub na mystic.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą podwójną recenzją płyty Hospodi.

Album ukaże się w następujących formatach:
– CD jewelcase oraz digibook CD z 24 stronicową książeczką,
– podwójny winyl w kolorach: czarny (dostępny w Europie), czarno-złoty (dostępny w USA, 500 sztuk), kremowo-czarny splatter (dostępny w USA, 500 sztuk), czerwono-czarny splatter (dostępny w Europie, 100 sztuk), marmurowy krwisto czerwono-czarny (dostępny w Europie, 200 sztuk), marmurowy jasno złoty (dostępny w Europie, 300 sztuk), marmurowy bursztynowy (dostępny w Europie, 500 sztuk), mglisty czarno-złoty (dostępny w USA, 500 sztuk).
– box zawierający digibook CD, podwójny marmurowy winyl o barwie przeźroczysto-czarnej lub krwisty splatter (limit 200 sztuk), DVD Parastas, 24 stronicowa książka w twardej oprawie, drewniane pudełko, pudełko na kadzidło, dwie świece, kostki do gitary, przypinka.
Nazwany na cześć staro-cerkiewno-słowiańskiego słowa „Bóg”, album “Hospodi” oprócz elementów, które sprawiły, że Batushka stała się błyskawicznie fenomenem na skalę światową, zawiera również całkiem nowe, często charakterystyczne dla muzyki rockowej rozwiązania. Zespół określa nowe utwory jako najbardziej jadowite i zarazem najbardziej klimatyczne ze wszystkich jakie stworzył do tej pory.

„Cały album to koncepcja oparta na Liturgii Śmierci, modlitwach za zmarłych, ortodoksyjnych obrzędach pogrzebowych i pieśniach żałobnych” – podkreśla Batushka. „To rytuał, który angażuje zarówno zmarłych, jak i żałobników. Przy tworzeniu “Hospodi” wykorzystaliśmy również wiele starych pieśni ludowych oraz elegii. Są one śpiewane wokół trumny w domu zmarłego. Dziś już zaledwie nieliczne, starsze osoby znają i śpiewają te utwory. Postanowiliśmy pielęgnować tę tradycję i cieszymy się, że dzięki naszemu nowemu albumowi te pieśni i obrzędy przetrwają.”

Tracklista:
1. Wozglas
2. Dziewiatyj Czas
3. Wieczernia
4. Powieczerje
5. Polunosznica
6. Utrenia
7. Pierwyj Czas
8. Tretij Czas
9. Szestoj Czas
10. Liturgiya


źródło: Batushka, Mystic Production

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , .